Beykoz’un mahalle mahalle koronavirüs haritası

  • Güncelleme: 13.05.2020 23:12
  • Okunma: 27307 kez
  • Yorum: 0
Bilim Kurulu Toplantısının ardından açıklama yapan Bakan Koca, salgının kontrol altında olduğunu söyledi. Beykoz’daki durum merak konusu oldu.
Beykoz’un mahalle mahalle koronavirüs haritası

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, online olarak toplandı. Toplantının ardından kameralarında karşısına geçen Bakan Dr. Fahrettin Koca, “Salgını kontrol altına aldık diyebilirim. Geçtiğimiz haftaya oranla çok daha iyi bir noktadayız ancak kontrollü sosyal hayata alışmamız gerekiyor” ifadelerini kullanarak vatandaşları rehavet göstermemeleri konusunda uyardı.

Koca’nın bu açıklamaları sonrası Beykoz halkı, ilçedeki koronavirüs durumunu merak etti. Bakan Koca’nın bugüne kadar 10 milyon kişinin indirdiğini söylediği “Hayat Eve Sığar” uygulaması ilçenin yeni durumunu gösterdi.

Beykoz’da da ciddi azalış söz konusu

Koronavirüs vakalarında ciddi oranda düşüş gözlemlenirken, Beykoz’un daha önce köy statüsünde olan mahallelerinde hiç vaka olmaması dikkati çekti.

Beykoz’un merkezi noktalarından Merkez Mahallesi, Paşabahçe ve Kavacık’taki vakalarda da ciddi oranda azalma görüldü.

Koca, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, “Kontrollü sosyal hayat, salgına karşı yeni hayat tarzıdır. Özü, hep birlikte tedbirdir. Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı, birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Sosyal mesafe.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Koronavirüs, Hayat Eve Sığar

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz