Son Dakika

Beykoz Kaymakamı üzerinden kaçak kafeterya reklamı

  • 0
  • 8213
Beykoz Kaymakamı üzerinden kaçak kafeterya reklamı

Göksu’da yapılan ve Beykoz’un gündemini yıllarca meşgul eden kaçak Qadraj Kafe yeniden gündeme geldi.

Beykoz Kaymakamlığı’nın resmi twitter hesabından yapılan paylaşımın gündeme taşıdığı kafeterya, müze yapılmak amacıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanmış, ardından Sadettin Çay ve diğer ortakları tarafından nargile kafe yapılmıştı.

Kısa süre önce Beykoz’a atanarak Kaymakamlık görevine başlayan Esengül Korkmaz Çiçekli’nin, yine Sadeetin Çay’ın tartışmalı bir şekilde başkanlığına seçildiği Kızılay’ın kaçak Qadraj Kafe’de yapılan toplantısına katılması tartışmalara neden oldu.

Sadettin Çay’ın, önce kapattırarak, sonra kendi başkanlığında açılan Kızılay Beykoz Şubesi ve resmi idari amirleri üzerinden yasa dışı yollarla yaptığı Qadraj Kafe’yi meşrulaştırmaya çalıştığı yorumları yapılırken, Beykoz Kaymakamlığından paylaşımı yapılan fotoğrafta Kızılay Kürsüsü’nün arkasında yer alan QADRAJ yazısı dikkati çekti.

QADRAJ Kafe’ye Kızılay kılıfı…

İmar barışı kanunundan önce inşasına başlanan ve Beykoz Belediyesi tarafından kaçak olduğu gerekçesiyle mühürlenen hemen ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 30 Ocak 2019’da yıkım kararı verdiği kaçak kafeterya daha sonra yasalara aykırı bir şekilde imar barışı kanunundan önce yapılmış gibi gösterilerek kapsama alınmıştı.

Aynı zamanda SİT ve 1. Derece Arkeolojik Kazı alanına da olan bölgede yapılan kaçak kafeteryada Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ve mahalle muhtarının da katıldığı toplantıya ilişkin şu paylaşımda bulunuldu:

“Sayın Kaymakamımız Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, Beykoz Kızılay Başkanı Sadettin ÇAM ve Beykoz Mahalle Muhtarlarımız; 29 Ekim - 4Kasım Kızılay Haftası ve 19 Ekim Muhtarlar Günü sebebiyle bir araya gelerek pandemi süreci hakkında istişare ettiler.”

İlgili haberler:

Beykoz’a müze yapacaklardı, nargile kafe yaptılar

Beykoz’da arkeolojik kazı alanında kaçak inşaat 

Beykoz'daki kaçak kafeterya meclis gündeminde

Beykoz’daki kaçak kafeterya inşaatı mühürlendi

Beykoz’daki kaçak kafeterya ya yıkım kararı

Beykoz’da kaçak kafeterya inşaatı ne durumda?

Haber Merkezi

Beykoz'da ekonomi uzmanı profesörü dolandırdılar
Önceki Beykoz'da ekonomi uzmanı profesörü dolandırdılar
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları