Beykoz İstanbul'da ilk 10'a giremedi

  • 3
  • 7056
Beykoz İstanbul'da ilk 10'a giremedi
Beykoz İstanbul'da ilk 10'a giremedi

SONAR Araştırma'nın İstanbul'daki en başarılı Belediye Başkanları araştırmasında 1. AK Partili Ahmet Poyraz olurken, Beykoz ilk 10'a giremedi.

İstanbul'daki 39 ilçe belediyesi arasında SONAR Araştırma tarafından yapılan 'en başarılı belediye başkanları' araştırması sonuçlandı. Araştırma sonucunda İstanbul'un en başarılı belediye Başkanı Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz olurken, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın listede yer almadı.

Araştırma sonucuna göre Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz yüzde 67,1'lik başarı oranıyla 1. olurken, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel 2., Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin 3., Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu 4., Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin 5., Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen 6., Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü 7., Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi 8., Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt 9. ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi 10. sırada yer aldı.

İlk on sıralamaya giren Belediye Başkanlarının 6'sı AK Partili Belediye Başkanlarından oluşurken, 4'ü ise CHP mensubu isimler oldu.

İstanbul İlçe Belediye Başkanları içerisinde en uzun süre başkanlık yapan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise ilk 10'a giremedi.

Beykoz Belediye Başkanı Aydın, 1999 yılında Refah Partisi'nden olmak üzere 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti'den Zeytinburnu Belediye Başkanlığı'na, 2019 yılındaki seçimlerde ise yine AK Parti'den Beykoz Belediye Başkanlığına seçilmişti.

Araştırma;1 Eylül -15 Kasım 2021 tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak büyükşehir ilçelerinde yapıldı.

İlçelerde ortalama 500’er kişi ile telefonla (CATI) usülü ile yapılan anket bazı ilçelerde yüz yüze uygulandı.

Anketin rapor kısmında, çalışmaların farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişiler ile gerçekleştirildiği yaş ve cinsiyet kotaları da TÜİK’in önceden saptadığı veriler baz alınarak uygulandığı yazıldı.

Araştırmanın ilçeler bazında hata payı, 0.95% güvenlik sınırı içinde 3.2% olduğu kaydedildi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi önünde protesto eylemi
Önceki Beykoz Belediyesi önünde protesto eylemi
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (3 Yorum)

Abuuzeeya (2 yıl önce)

Başkanın bir fonksiyonu yok ki Beykoz'da Ankara'dan ne talimat gelirse onu yapıyor, talimat yoksa da fotoğraf çek, bisiklete bin diyorlardir kesin.

Emir (2 yıl önce)

Bisiklet sürmeye devam sayın başkan

Emre (2 yıl önce)

Nasıl Girmesini Bekliyordunuz? Bisikletlemi?

Yorum Yaz