Beykoz’dan milli kalecinin kupasını aldı gittiler

  • 12.10.2021 19:02
  • Güncelleme: 12.10.2021 19:10
  • Okunma: 2823 kez
  • Yorum: 0
Toplam 6 takımın katılımı ile oynanan Beykoz Nihat Akbay Masterler-Veteranlar Futbol Turnuvası kupa töreni renkli görüntülere sahne oldu.
Beykoz’dan milli kalecinin kupasını aldı gittiler

Beykoz Stadındaki davetliler nostalji rüzgarı estirirken, Galatasaray Veteranlar ile Beykoz Şöhretler arasında oynan maçta da heyecanlı anlar yaşandı. Programın devamında ise turnuva final maçı vardı.

Beykoz şampiyonluğu Çekmeköy’e kaptırdı

Beykoz ve Galatasaray takımlarında görev yapan milli kaleci merhum Nihat Akbay adına düzenlenen Beykoz Masterler-Veteranlar Futbol Turnuvasında Bosphorus'u 1-0 mağlup eden Çekmeköy Masterler şampiyon oldu.

Beykoz Stadında oynanan final karşılaşması beklendiği gibi büyük bir çekişmeye sahne olurken 32. dakikada Sefer ile bulduğu golle yakaladığı avantajı maç sonuna değin koruyan Çekmeköy Masterler sonunda mutlu sona ulaşan ekip oldu.

Turnuvanın final maçı sonrasında kupa törenine geçildi… Bu bölümde turnuvaya katkı sunan isimlere plaketleri, dereceye giren takımlara ise kupaları verildi.

Turnuvayı 3. olarak tamamlayan Beykoz Masterler takımının kupasını Beykoz Spor Kulübü 1908 A.Ş. Başkanı Zeki Aksu, takım sorumlusu Hakkı Baş’a taktim etti.

Turnuvada final maçı sonrası ikinci olan İstanbul Bosphorus Takımına kupasını ise Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir verdi. Turnuva başarı belgesini BİSK Yönetim Kurulundan Mustafa Babuz sundu.

Turnuva finalinde İstanbul Bosphorus müsabakasından tek gollü galibiyet ile ayrılan Çekmeköy Masterler takımının şampiyonluk kupası Takım Kaptanı Yücel Çakır’a, adına turnuvanın düzenlendiği Nihat Akbay’ın kardeşi Beykoz Futbol Takımı eski Kaptanlarından Cemil Akbay verdi.

Turnuvanın en centilmen takımı seçilen Paşabahçe Masterler Takımına Kupası ise Beykoz Kulüpler Birliği Yönetiminden Beykoz Elmalıspor Kulüp Başkanı Yusuf Dinç tarafından takdim edildi.

Turnuva Kupa Töreninde bir konuşma yapan Merhum Nihat Akbay’ın kardeş Cemil Akbay, “Yaşadığım rahatsızlık nedeni ile turnuva maçlarını maalesef medyadan takip edebildim. Sağolsunlar arkadaşlarımız eksikliğimiz göstermediler, büyük emek sarf ettiler, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Turnuva Şampiyonunu da kutluyorum. Burada eski futbolcu arkadaşlarım ile çok güzel bir gün yaşadık.” diye konuştu.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ise Nihat Akbay ile olan anılarından aktarımlar yaparken, kendisinin her ne kadar Milli bir Kaleci de olsa santrafor mevkiinde çok başarılı maçları olduğunu, Çubuklu sahasında izlediğini hatırlattı.

Öte yandan Turnuva Final Günü etkinliği kapsamında Beykoz Futbol Takımının Efsane Futbolcuları da bir araya gelme ve koyu sohbet yapma imkanı da buldular. Hoca Lakaplı Mustafa Özdemir, Takoz Lakaplı Recep Gürbaşak, Çakal Lakaplı Erdoğan Albayrak, yine eski Futbolculardan Lütfü Soyer, Selman Çolak, Mehmet Albayrak, Levent Avcı, Şenol Fidan, Kerim Çelebi, Ekrem Özsaraç, Hasan Aydın, Beykoz Marşının Söz Yazarı Bestekarı Mekin Çetinöz bu isimler arasında idi.

Spor Servisi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Nihat Akbay, Turnuva