Beykoz'da hayvan mezarlığına ziyaretçi akını

  • 0
  • 22803
Beykoz'da hayvan mezarlığına ziyaretçi akını
Beykoz'da hayvan mezarlığına ziyaretçi akını

Beykoz'daki bir köpek eğitim merkezinin bahçesi, hayvanseverlerin vefat eden hayvanlarını defnettikleri bir mezarlığa dönüştü.

Beykoz'da bulunan bir köpek eğitim merkezinin bahçesi, hayvanseverlerin can dostlarını defnettikleri bir mezarlık olarak kullanılıyor. İki kedisini toprağa veren ünlü müzisyen Kayahan Açar'ın kızı Beste Açar da mezarlığı sık sık ziyaret ediyor. ,

Hayvanlara son vefa olarak yıllarca evlerinde besledikleri, beraber yaşadıkları hayvanlarını kaybettikten sonra Beykoz’daki bir köpek eğitim merkezinin bahçesinde defneden sahipleri, sık sık buraya gelerek onların mezarlarını ziyaret ediyor.

Mezar taşında soyadını kullanan veya mensubu olduğu dinin ritüellerine göre mezar süslemesi yapan kişiler olduğu gibi, mezar taşının başına renkli bir rüzgar gülü, küçük bir heykel, kolye veya tasma gibi eşyaları koyanlar da bulunuyor. Mezarlıkta düzenli temizlik yapılıyor.

Beykoz’daki mezarlığa iki kedisini toprağa veren hayvanseverlerden biri de Kayahan’ın kızı Beste Açar, insanların önce hayvanları sevmesi gerektiğini, hayatın o an başladığını dile getirdi.

Haber Merkezi

Beykoz’da dünya yürüyüş günü etkinliği düzenlendi
Önceki Beykoz’da dünya yürüyüş günü etkinliği düzenlendi
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz