Bölge

Beykoz'da hayvan mezarlığına ziyaretçi akını

Beykoz'da hayvan mezarlığına ziyaretçi akını
03.10.2018 17:14
| | |
7439

Beykoz'daki bir köpek eğitim merkezinin bahçesi, hayvanseverlerin vefat eden hayvanlarını defnettikleri bir mezarlığa dönüştü.

Beykoz'da bulunan bir köpek eğitim merkezinin bahçesi, hayvanseverlerin can dostlarını defnettikleri bir mezarlık olarak kullanılıyor. İki kedisini toprağa veren ünlü müzisyen Kayahan Açar'ın kızı Beste Açar da mezarlığı sık sık ziyaret ediyor. ,

Hayvanlara son vefa olarak yıllarca evlerinde besledikleri, beraber yaşadıkları hayvanlarını kaybettikten sonra Beykoz’daki bir köpek eğitim merkezinin bahçesinde defneden sahipleri, sık sık buraya gelerek onların mezarlarını ziyaret ediyor.

Mezar taşında soyadını kullanan veya mensubu olduğu dinin ritüellerine göre mezar süslemesi yapan kişiler olduğu gibi, mezar taşının başına renkli bir rüzgar gülü, küçük bir heykel, kolye veya tasma gibi eşyaları koyanlar da bulunuyor. Mezarlıkta düzenli temizlik yapılıyor.

Beykoz’daki mezarlığa iki kedisini toprağa veren hayvanseverlerden biri de Kayahan’ın kızı Beste Açar, insanların önce hayvanları sevmesi gerektiğini, hayatın o an başladığını dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Ziyaret, Mezarlık, Hayvan Mezarlığı, Beste Açar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"