Spor

Beykoz Belediyesi'nden 3 sayılık basket!

Beykoz Belediyesi'nden 3 sayılık basket!
2014.08.11 00:00
| | |
4403

Beykoz Belediyesi 2014 Yaz Spor Okulları, sporcu minikler, gençler ve ailelerinin de katıldığı törenle açıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk ile birlikte sahaya inerek, pota altında sayı bulmaya çalıştı. Beykoz Belediyesi ise aslında ilçedeki çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzakta tutup spora yönelterek, 3 sayılık basketi çoktan hanesine yazdırmıştı…

Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 2014 Beykoz Yaz Spor Okulları açılışına, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanı sıra Yardımcıları‘Belediye Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu'nun CHP ve AK Partili Üyeleri, Beykozspor Başkanı Zeki AksuDost Beykoz yazarı ve Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Asım Özdemir, sporcu minik ve gençler ila onların aileleri ve Beykozlular katıldı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, jimnastik yapan miniklere spor malzemeleriyle dolu çanta hediye etti.

Yaz Spor Okulları açılışında sahneye ilk olarak Beykoz Belediye Başkan YardımcısıMuharrem Kaşıtoğlu geldi. Özellikle voleybol dalında Beykoz'u önemli yerlere getirmekte büyük payı olan Kaşıtoğlu, şunları söyledi:

‘Muharrem Kaşıtoğlu’ndan ailelere teşekkür’

"Değerli dostlar! Biz göreve geldiğimizde bir sloganımız vardı: 'Tek hedefimiz, daha çok Beykozlu çocuğu, daha çok Beykozlu genci sporla buluşturmak. Karşılaşabilecekleri kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına vesile olmak...' Biz, bu hedefle yola çıktık. Bu hedefte yürümeye de devam ediyoruz.

Bizler bu spor salonunda bu kardeşlerimizle, Beykoz Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek'in maddi ve manevi destekleriyle, her geçen yıl çok daha performansı yüksek, niteliği yüksek, katılım oranı yüksek etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Ben evlatlarınızı/evlatlarımızı gönül rahatlığıyla, hiç tereddüt etmeden bizlere, Beykoz Belediyesi'ne teslim ettiğiniz için anne ve babalara çok teşekkür ediyorum."

Muharrem Kaşıtoğlu'nun ardından kürsüye bu kez Spor Kompleksi'nin tamamlamasında çok büyük emekleri ve katkıları olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek geldi. Yüzme havuzunun faaliyete açılmasıyla birlikte Recep Köktürk Spor Kompleksi'nin 'tam teşekküllü'çalışacağını belirterek sözlerine başlayan Yücel Çelikbilek"Marmara Üniversitesi'nin tesisini de dikkate alacak olursanız iki tesisimiz var Beykoz'da. Ama üçüncüsüne de başlandı. Şahinkaya Spor Kompleksi'nin temeli atıldı. Tamamlandığında, olimpik yüzme salonu ve statla birlikte devasa bir tesis hizmete girmiş olacak" dedi. Başkan Yücel Çelikbilek, konuşmasına şöyle devam etti:

Çelikbilek: “Beykoz’da spor alanları artırılacak”

"Spor, önemli bir olay… Özellikle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzakta durması bakımından son derece kıymetli… Gençler, spor yaparak hem sağlıklı oluyor hem de iyi bir bünyeye sahip oluyor. Çocuklarımızı mutlaka sporla tanıştırmamız, onları sporla meşgul etmemiz gerekiyor.

Beykoz, genç nüfusu ve geniş arazisi olan bir bölge... Dolayısıyla bir tane spor tesisi maalesef bize yetmiyor. İşte bu yıl bakıyorsunuz sporcu sayısı 400-500 ya da biraz daha fazlası. Halbuki sokaklarımızda çok daha fazla sayıda evlâtlarımız var. Onların da mutlaka bu güzellikten yararlanmaları lazım! Bizim bu gayretimizle zaman içerisinde birçok bölgede; okul bahçelerinde, farklı yerlerde spor yapılacak alanların çoğaldığını göreceksiniz. Bu bizim görevimiz."

‘Başkan İHA’ya demeç verdi’

Konuşmaların ardından, jimnastik yapan çocuklar ila basketbol oynayan çocuklar, izleyicilere birer gösteri sundu. Bu sırada Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, açılış merasimini takip eden İhlas Haber Ajansı’na (İHA) demeç vermek için kamera karşısına geçti. Programın bitişinin ardından katılımcı ailelere, meyve suyu ve kurabiye ikram edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi Yaz Spor Okulları, Açılış, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"