Güncel

Beykoz Anadolu’ya el uzatıyor!

Beykoz Anadolu’ya el uzatıyor!
2014.12.18 00:00
| | |
3870

Birçok şehirle kardeş şehir ilişkisi bulunan Beykoz Belediyesi imkânlarını Anadolu’nun çeşitli kentleriyle paylaşıyor.

Beykoz Belediyesi Kastamonu’nun Şenpazar Belediyesi ile Ardahan’ın Çıldır Belediyesi’ne araç hibesi yaptı.  

Beykoz Belediyesi, Kastamonu’nun Şenpazar Belediyesi’ne de 1 itfaiye aracı, 1 kamyonet ve 1 küçük damperli kamyonet hibe etti. Kastamonu Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar beraberindeki heyetle araçların teslimi için Beykoz’a geldi.

 Devir protokolünü imzalyan Başkan Cem Çınar: “Kastamonu’nun güzel ilçesi Şenpazar’ın imkânlarını artıracak ve belediye hizmetlerinde kolaylık sağlayacak bu hibe için şahsım ve ilçe sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum. Şenpazar Beykoz’da nüfusu yoğun Kastamonu ilçelerinden. İlçelerimizin arasındaki bu kardeşliğin daim olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu ilçeleri adına yenilenen otobüsün devir teslimi için Beykoz’a geldi. Aracı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten teslim alan Başkan Azizoğlu: “Bu hibeyle belediyemizin bir ihtiyacı daha karşılandı.  İlçemize yapılan bu katı için Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e çok teşekkür ediyorum. Otobüsü ilk etapta belediyemizin ihtiyaçlarında kullanacağız. İlerleyen zamanlarda Ardahan-Kars hattında ilçe halkımıza ulaşım hizmeti vermesini planlıyoruz.” dedi.

Van Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy da Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette iki belediye arasında kardeş şehir ilişkileri dile getirildi. 

Misafirlerini samimi ve sıcak bir şekilde karşılayan Başkan Yücel Çelikbilek: “Doğru girişim ve kararlarla belediyemizin imkânları artıyor, ilçemiz gün geçtikçe gelişiyor, güzelleşiyor.  Araç filomuz yeni araçlarla büyüdükçe mevcut araçları Anadolu’nun ihtiyaç sahibi kentleriyle paylaşıyoruz. İlçe sakinlerimiz uzun yıllar hizmet eden fakat kullanım ömrü dolmayan araçları yenileyerek ve bakımlarını yaparak ihtiyacı olan kentlerimize armağan ediyoruz. Buralarda yaşayan vatandaşlarımız bir süre daha bu araçlardan istifade edebilirler. Hibe edilen araçların hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ziyaretlerin ardından araçlar yeni ilçelerine gönderildi.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, 1 kamyonet ve 1 küçük damperli kamyonet hibe etti.

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"