İYİ Partili Erdal Demir Ankara işinde kararlı

  • 0
  • 7949
İYİ Partili Erdal Demir Ankara işinde kararlı
İYİ Partili Erdal Demir Ankara işinde kararlı
İYİ Partili Erdal Demir Ankara işinde kararlı
İYİ Partili Erdal Demir Ankara işinde kararlı
İYİ Partili Erdal Demir Ankara işinde kararlı

İYİ Partili Erdal Demir milletvekili aday adaylığı için resmi açıklamasını yaptı. Basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında biraya gelen Erdal Demir’e İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ve ilçe yöneticileri eşlik etti.

Daha önce yapılması planlanan fakat yaşanan deprem felaketi nedeniyle ertelenen basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Akif Taşdemir, daha önce MHP ve ardından AK Parti’de siyaset yaptığını söylediği Erdal Demir’in, AK Parti de kendine göre eksiklikler, hatalar gördüğünü ve eleştirel bir takım ifadeler kullanarak partilerine üye olduğunu söyledi.

“Erdal Demir, ülke yönetimindeki olumsuzlukları görüp partimize katılmak istedi. Kongreye kadar dışarıdan divanımızda yer aldı. Sonra da Beykoz'dan, ‘ben milletvekili aday adayı olmak istiyorum’ dedi” ifadelerini kullanan Taşdemir, “Beykoz'da partimizden milletvekili, meclis üyesi, belediye başkanlı, il yöneticisi, genel merkez yöneticisi çıkacak her arkadaşımızın arkasında durmak, ona destek olmak bizim görevimizdir” dedi.

Erdal Demir’in dışında başka isimlerinde milletvekili aday adaylığı için müracaat edeceğini söyleyen Akif Taşdemir,  “Allah hayırlısını nasip etsin. Sonuna kadar omuz vereceğiz. Elimizden geleni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

İyi Parti Milletvekili aday adayı Erdal Demir konuşmasında AK Parti’ye ağır ifadeler kullandı.

AK Parti’nin geçmişi budur

“Cahil, okumamış kitaplarla arası iyi olmayan insanlar görev alıyorlar. Sadece el kaldırıp indirilecek insanlar isteniyor” diye konuşan Erdal Demir, “Doğrudur. AKP'de siyaset yaptım. Meclis üyeliği yaptım. Hiçbir zaman da bunu bir eksiklik olarak görmüyorum. Çünkü bu ülkede partiler çok ciddi iddialarla kuruluyor. Sonra zamanlarda partilerin içerisine düzgün insanlar yerine partileri, devleti köşe dönme aracı görenler kümeleniyor. AK Parti'nin geçmişi de budur.” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu ve Babacan’a kimse hırsız diyemez

Ahmet Davutoğlu'na kimse hırsız diyemez. Bir Ali Babacan'a kimse hırsız diyemez. Bizim partimize de gelen Turhan Çömez var. Şu an parti sözcümüz. Kimse hırsız diyemez. Sadece bunlar bir iddiayla çıktılar. Ama sonra o iddialarının boş olduğu ortaya çıktı.

Beykoz’da mal satıp köşe dönen insanlar var

Benim de geçmişim aynı şekilde. AK Parti'den meclis üyeliği yaptım ama hiçbir zaman Beykoz'da meslekleri olmayan, her dönem ya belediyede ya şirkette yönetim kuruluyla, belediyeye mal satarak köşe dönen insanlar var. Bırakın onlarla birlikte olmayı, onlarla şu an sizinle birlikte olduğum kadar vakit geçirmişliğim yoktur.

İYİ Parti tek adam rejimine ‘dur’ deme iddiasıyla yola çıktı

Evet, İYİ Parti Türkiye'de gerçekten her şeyin tek adam rejimine bağlandığı dönemde bu işe dur deme iddiasıyla ortaya çıktı. Bende Sayın Genel Başkanımızın Türkiye'de tek adam rejimini durdurmak için verdiği mücadeleye inananlardanım. Partimiz zor şartlarda kuruldu. Ama cesurlar hareketi olarak milletin teveccühünü kazandı. İnşallah ülkeye güzel hizmetler yapacağına ben canı gönülden inanıyorum.

Liyakat bitmiş, devlette yönetim bitmiş…

Türkiye on yıldır yukarı bakma şeklinde yönetiliyor. Liyakat bitmiş, devlette yönetim bitmiş. Şeffaflık bitmiş. Ama diyorlar ki siz ümmetin liderine bakın. Yani demokratik değerler sıfırlanmış dolayısıyla yukarı bakma. Siz reisin ağzına bakın diyorlar. Ama artık millet kimsenin ağzına bakmıyor. Millet şunun farkında. Birileri yalan söylüyor. Yalan söylediklerini kendileri de biliyorlar. Karşılarındakileri de biliyorlar. Ama şöyle bir sıkıntımız var. Eskiden çalıyor ve çalışıyor denilmiyordu. Toplumsal ahlak erozyonunu başardı. İnsanlar artık çalındığını biliyor. Ama çalışıyor diyor. Bunlar çalmaz ama çalışacaklarından emin değiliz diyor. Bizim iddiamız kamuda görev alan çalışacak ama çalmayacak. Bal tutan parmağını yalamayacak. Çünkü referans aldıkları İslam dini o parmağı kesmeyi emrediyor.

İlk istişareyi ilçe başkanımla yaptık

Bütün bu iddialarla aday adaylığıma karar verdim. İlçe başkanım sağ olsun, ilk istişareyi onunla yaptık. O da biraz önce sizin de huzurunuzda söylediği gibi bize destek olacağını, bu çalışmada Beykoz'da böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu, benim her ne kadar bir AKP geçmişim olsa da. Akçeli işlere bulaşmadığımı bildiğini, dolayısıyla, ona eminiz, o yamyam takımıyla hiç işim olmadığını bildiğini söyledi. Dolayısıyla yanımda olacağını söyledi. Bu benim için çok önemliydi. İlçe başkanım deseydi ki, ‘Erdalcığım sen dur. Şu an başka işler yapacaksın’ deseydi, ilçe başkanımıza rağmen bu yola çıkmayacaktık.

Neden milletvekili olmak istiyorum?

Aslında hayatın her alanında yaptığımız işi iyi yaparsak hem kendimize, hem ailemize hem de topluma en iyi hizmeti vermiş oluyoruz. Ama biraz önce de söylediğimiz gibi toplumda seviyeyi bu AK Parti o kadar çok düşürdü ki eğitimli olmak artık bir dezavantaj. Cahil, okumamış, kitaplarla arası iyi olmayan, insanlar görev alıyorlar. Sadece el kaldırıp indirilecek insanlar isteniyor.

Çok sevdiğim bir söz var

İsmet Paşa diyor ki, ‘bir ülkede namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmazlarsa o ülke kurtulamaz’ diyor. Bizler de İYİ Parti cesurlar hareketi bize bu yolu açtığı için o yoldan yürümek istiyoruz. Amacımız Beykoz'u özellikle oradan Beykoz'u temsil etmek. Beykoz'un bir milletvekili olmak. Beykoz'da yaşayan iki yüz elli üç bin kişinin her birinin her an ulaşabileceği biri olma hedefimiz var. Sefer bizden, zafer Allah'tan.

Haber Merkezi

Oylu-Yorum
Önceki Oylu-Yorum
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz