İYİ Partili Ali Bilir’e ihale üstüne ihale

  • 0
  • 13631
İYİ Partili Ali Bilir’e ihale üstüne ihale
İYİ Partili Ali Bilir’e ihale üstüne ihale
İYİ Partili Ali Bilir’e ihale üstüne ihale

AK Parti'den Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı yaptıktan sonra İYİ Parti'ye geçen Ali Bilir'in şirketi 8 yılda 150 milyon liralık ihale kazandı.

Beykoz'un eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül döneminde 4,5 yıl Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Ali Bilir, istifa ettikten sonra sonra AK Parti'den Belediye Başkanlığına aday adayı olmuş ancak aday gösterilmemişti.

2009 Yerel Seçimleri'nde Belediye Başkanlığına aday olamayan 2011 yılında da AK Parti'den Milletvekili aday adayı olmuş ancak üst yönetim tarafından yine aday gösterilmemişti.

Bilir, bu kez 2014 Yerel Seçimleri'nde de yeniden AK Parti'den Beykoz Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Yine aday gösterilmedi.

Daha sonra Beykozlu Giresunlular Derneği'ne başkan olan Ali Bilir, Muharrem Kaşıtoğlu'nun ardından AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçti.

Bilir, İYİ Parti'ye geçtikten sonra AK Partili Çorum Belediyesi'nden 1 milyon 649 bin liralık ihale aldı.

Bilir Turizm ve Danışmanlık Şirketi'nin sahibi olan bilir, kamu kurumlarının yanında AK Partili belediyelerden son 8 yıl içinde 100'e yakın ihale aldı. Bu ihalelerin toplam bedeli ise yaklaşık 150 milyon lira.

Bilir'in sahibi olduğu şirket, belediyelerin yanında valilikler, emniyet müdürlükleri, üniversiteler, belediye şirketleri, hastaneler ile il sağlık müdürlükleri gibi çok sayıda kamu kurumundan aldığı ihaleler sayesinde yaklaşık 150 milyon lira kazandı.

Bilir Turizm ve Danışmanlık Şirketi, AK Partili Çorum Belediyesi’nin düzenlediği "15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Anma Etkinlikleri" ihalesini 1 milyon 649 bin 500 TL’ye aldı.

Bilir, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin de Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Ali Bilir kimdir?

1972 yılında Görele’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji Dalında “Yetişkinlerde Psikolojik İyi Oluş” Tezi ile Yüksek Lisans yaptı. On yıl bankacılık sektöründe çalıştı. 5. Dönem (2004-2009) Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu.

“Geçmişten Günümüze Görele” (2001), “Çeşmi Bülbüle Gizlenmiş Ab-ı Hayat Beykoz” (2008) adlı kent tarihi dalında ve “Başka Yerler Farklı Mekanlar Geziyorum” (2018) isimli kitapları yayınlandı. 2010 yılında İstanbul’un 100 Yazarı arasında gösterilen Ali Bilir’in; birçok dergi, gazete ve internet sitelerinde gezi yazıları başta olmak üzere yazıları ve makaleleri yayınlanmaktadır.

Giresun Federasyonu, Görele Federasyonu, Giresun Vakfı, Beykoz Spor Kulübü, Tüm Restorant ve Turizmciler Derneği, Beykoz Giresunlular Derneği, İnsan ve Mekan Derneği, Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası, Türkiye Gezginler Kulübü gibi birçok STK’larda, kurucu üye, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu.

İş yaşamını Turizm sektöründe sürdürmekte olan Bilir, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı ve Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir. Bilir evli ve iki erkek 1 kız çocuğu babasıdır.

Haber Merkezi

Beykoz'da siyasi partiler teşkilatıyla bayramlaştı
Önceki Beykoz'da siyasi partiler teşkilatıyla bayramlaştı
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz