İYİ Parti Beykoz’dan İstanbul'a 3 kişi gönderdi

  • 0
  • 3655
İYİ Parti Beykoz’dan İstanbul'a 3 kişi gönderdi
İYİ Parti Beykoz’dan İstanbul'a 3 kişi gönderdi
İYİ Parti Beykoz’dan İstanbul'a 3 kişi gönderdi
İYİ Parti Beykoz’dan İstanbul'a 3 kişi gönderdi
İYİ Parti Beykoz’dan İstanbul'a 3 kişi gönderdi
İYİ Parti Beykoz’dan İstanbul'a 3 kişi gönderdi

Coşkun Yıldırım’ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı seçildiği kongrede İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ağırlığını hissettirdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan İYİ Parti İstanbul İl Kongresinde Beykoz’dan 3 kişi yönetime seçildi.

Coşkun Yıldırım’ın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı seçildiği kongrede İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir ağırlığını hissettirdi. Taşdemir, İl Yönetimine 3 isim önerisinde bulundu. Beykoz’dan önerilen isimlerin biri yedek yönetimde olmak üzere 3’ü de Coşkun Yıldırım’ın listesinde yer aldı.

Emir Yazıcı, Ufuk Ünal ve Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz’dan İYİ Parti İstanbul İl Yönetimine seçilen isimler olurken, Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamada isimleri kendisini önerdiğini söyledi.

Başkan Taşdemir, İl Kongresinde bütün ilçelerden bu tarz taleplerde bulundulduğunui kendisine de aynı talebin iletildiğini ifade ederek, Emir Yazıcı, Ufuk Ünal ve Muharrem Kaşıtoğlu’nu önerdiğini dile getirdi. Başkan Taşdemir, “İl Başkanımız sağ olsun teveccüh gösterip, önerilerimizi değerlendirdi.”

Akif Taşdemir, söz konusu isimlerin İYİ Partide güzel işler yaparak, faydalı olacaklarına inandığını söyledi.

Öte yandan yine Beykoz siyasetinin bilinen isimlerinden olan Avukat Erdal Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihini 14 Mayıs olarak açıkladığı Milletvekili Genel Seçimlerinde aday olacağını duyurdu. Erdal Demir, 2021 yılında AK Parti’den istifa edip İYİ Parti saflarına katılmıştı Demir, Beykoz’da bir yerel gazetede de zaman içinde makaleler yazmıştı.

Bilgisayar Mühendisi Emir Yazıcı kimdir?

Beykoz Çamlıbahçe Mahallesinde ikamet eden Yazıcı, 17 Şubat 1982 yılında İstanbul’da doğdu.

IMPERAX BİLİŞİM VE DANIŞMANLIK isimli bir şirkette İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak iş hayatını sürdürüyor.

Marmara Üniversitesi Maliye Bölümünden mezun olan Yazıcı, yine Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Bölümünde Tezli Yüksek Lisansını tamlarken, Marmara Üniversitesi Ortadoğu Ekonomi Politiği Bölümünde Doktorasına devam etmektedir.

Yabancı dil

İngilizce, İspanyolca

Toek (Türk Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı) Beykoz Şubesi Kurucu Üyesi, Marmara Üniversitesi Finans Kulübü Üyesi, Ortaçeşme Spor Kulübü Minik Takım Asistan Antrenörü, Mehmet Ali Yeşilbaş tarafından yazılan “Eski Beykoz’dan Hatıralar” kitabının oluşturulmasında katkı vermiştir.

Yayınlar:

Cumhuriyet Öncesi Döneme Kadar Bakırköy’ün Ekonomik Gelişimi, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da Sosyal Politika ve Sosyal Güvenlik Uygulamaları: Cezayir Örneği, International Congress of Economy, Finance and Ethics, Petrol Fiyatlarında Yaşanan Belirsizlik ve Ortadoğu Ekonomilerinin Çeşitlendirilmesi.

Uçak Mühendisi Ufuk Ünal kimdir?

Beykoz Acarlar Mahallesinde ikamet eden Ünal, 1965 yılında Balıkesir’de doğdu. 1987 yılında İstanbul teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümünden mezun odu. Evli ve 3 çocuk babası olan Ufuk Ünal, İngilizce bilmektedir.

TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği) Enerji Komisyon Kurucu ve Onursal üyesi,

 BİYOEKONOMİ Bilimsel Araştırma Geliştirme Eğitim Proje Danışmanlığı Kooperatifi Kurucu ve Yönetim Kurlu Başkan Yardımcısı, TMMOB Makine Mühendisleri Odası üyesidir.  

İYİ Partideki görevleri:

27. dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili adaylığı (2018), İstanbul İL Disiplin Kurulu Üyeliği (2019-2020),  30 Mart ve 17 Nisan 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde, 1. Bölge Seçim Komisyonu koordinasyon görevi (2019), Genel Merkez Kalkınma Komisyon üyeliği (2020 - 2021), Beykoz  -  Acarlar Mahalle Başkanlığı (2020 - aktif)

Yazar Yayıncı Muharrem Kaşıtoğlu kimdir?

1973 yılında Kastamonu'da doğdu. 1976 yılından itibaren Beykoz'da ikamet etmektedir. AK Parti Beykoz Yenimahalle Teşkilatı'nda siyasete başladı.

AK Parti’nin çeşitli kademelerinde görev alan İlçe Başkan Yardımcılığından ziyade aynı zamanda Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan Kaşıtoğlu, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İstanbul Araştırmaları Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi aldı.

60'lar Hikaye -70'ler Terane - 80'ler Şahane, Edebiyatımızda Beykoz ve Beykozlu Edebiyatçılar, Yazmış Bulunduk, Beykoz Masalı, Üsküdar Masalı, Şerife Bacı Kahramanlık Yolunda bir Türk Kadını, Beyoğlu Masalı, Eyüpsultan Masalı, Beşiktaş Masalı, Fatih Masalı isimleriyle yayınlanmış kitapları vardır.

Evli ve üç çocuk babası olan Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti’den istifa ederek 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Beykoz Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Muharrem Kaşıtoğlu yaklaşık 10 yıl Dost Beykoz isimli gazetenin Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürütmüş, çeşitli makaleler ve köşe yazıları yazmıştır.

Daha sonra Saadet Partisinden de istifa eden Kaşıtoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Yönetiminde siyasi hayatına devam etmektedir.

Haber Merkezi   

Beykoz derbisini farklı geçen Paşabahçe’de keyifler yerinde
Önceki Beykoz derbisini farklı geçen Paşabahçe’de keyifler yerinde
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz