İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı

  • 0
  • 4761
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı

Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, İstanbul'un yağış mevsimine hazır olup olmadığını anlattı.

İBB Meclis toplantısında konuşan Hasanoğlu, "Atık su ve yağmur suyu kanal temizliği 2018 yılında 5 milyon 940 bin 803 metre gerçekleştirilirken, 2022 yılında 4 milyon 241 bin 585 metre olarak gerçekleşti. 4 yılı analiz ettiğimizde görüyoruz ki toplamda 5,6 Milyon Metre daha az kanal temizliği yapıldı." dedi.

İBB kürsüsünde son 4 yıla yönelik analizlerini paylaşan Çevre, Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyonu Başkanı Sadullah Hasanoğlu, "2018 yılına göre 4 yılda bir yıl kayıp var. Altyapı bakımı çok önemli zamanında, düzenli ve sürekli şekilde bakımı yapılmalı dedik. Her ortamda uyarımızı yaptık ve yapıyoruz. Sadece bakım yeterli olur mu? Elbette hayır. İklim değişikliği ve depreme dirençli bir şehir olmak için, mevcut altyapının baştan sona mevcut durumu incelenmeli, düzeltilmesi gereken kısımları yeni iklim ve afet yönetimi şartlarına uygun olarak yapılmalıdır." ifadelerini kullandı.

İklim değişikliğine vurgu yapan Hasanoğlu, "Geçmişte 6 ayda yağan yağmur günümüz iklim şartlarında birkaç saatte yağıyor. İstanbul, çok büyük ve sürekli diri tutulması gereken bir şehirdir. Bu şehirde yatırım hep artarak devam etmeli, geleceğe yönelik sürekli projeler geliştirilmeli ve mevcudun bakımı sürekli yapılmalıdır. Eylül Ayında iki kere yağmur yağdı ve ikisinde de yollar sele döndü. Grafiklerdeki 2018-2023 yıllarına ait veriler yağış mevsimine daha ilk adımlarımızı attığımız sonbahar ve kış aylarının İstanbul için çok zor ve çetin geçeceğini göstermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Haber Merkezi

Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu Beykoz’da gözaltına alındı
Önceki Dilan Polat’ın kardeşi Sıla Doğu Beykoz’da gözaltına alındı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz