İstanbul'a 300 bin kişilik yemek yapacak tesis açıldı

  • 1
  • 10225
İstanbul'a 300 bin kişilik yemek yapacak tesis açıldı
İstanbul'a 300 bin kişilik yemek yapacak tesis açıldı

Beykoz'da ihtiyaç sahiplerinin günlük yemek ihtiyacının karşılanacağı ve afet durumunda İstanbullulara 300 bin kişilik yemek yapacak tesis açıldı.

Beykoz’da ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerine günlük sıcak hizmeti sağlamak, olası afet durumlarında İstanbul’un 300 bin kişilik acil yemek ihtiyacın karşılamak üzere Kavacık’ta kurulan“Millet Sofrası” kapılarını açtı.

Beykoz Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen evde sıcak yemek hizmetini modern koşullarda ve tek bir merkezden sağlamak amacıyla hizmet açılan  “Millet Sofrası” nezih ortamıyla misafirlerini ağırlamaya başladı.

İhtiyaç sahiplerini sıcacık hizmetiyle kuşatan Millet Sofrası’nda, kendi yemeğini pişirecek fiziksel ve maddi gücü olmayan engelli, yaşlı ve hasta ilçe sakinleri için her gün bin adet tabldot yemek üretiliyor. 

Usta aşçılar tarafından özenle pişirilen yemekler hijyenik koşullarda paketlenip 7 gün boyunca sevgiyle evlere servis ediliyor, evlerinde sıcak yemek hizmeti alan ilçe sakinleri bir sonraki günü güvenle bakıyor.

Evde sıcak yemek hizmetiyle yüzleri güldüren Millet Sofrası’na gelen ihtiyaç sahiplerine her gün 07.00-14.00 ve 16.00-20.00 saatleri arasında ayrıca çorba ve tatlı ikram ediliyor.

Kurban Bayramı itibariyle hayırsever vatandaşların nakdi ve et bağışlarını da kabul etmeye başlayacak olan merkez, imkân sahibi kimselerle ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuracak.

Merkeze kabul edilen bağışlar ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak yemek olarak ulaşacak.

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında “Kadın Girişimcilik” eğitimleri de merkezin mutfağında veriliyor. İlçedeki kadınlar burada aldıkları eğitimle ekonomiye ve hayata güvenle katılıyor. 

Beykoz Belediyesi tarafından cenaze evlerine verilen yemekler de merkezin mutfağında  hazırlanıyor.

Millet Sofrası sıcak yemek hizmetiyle ihtiyaç sahiplerinin günlük yaşamlarını kolaylaştırırken ilçenin afetlere hazırlanmasında da önemli bir rol üstlenecek.

İstanbul’da meydana gelebilecek olası bir afette 7/24 kapasiteyle çalışacak merkezde günlük 300 bin kişilik sıcak yemek hizmeti verilecek.   

“Millet Sofrası” bu yönüyle afet anlarında stratejik bir merkez olacak. 

Haber Merkezi

Beykoz'da arızalanan tekneyi Kıyı Emniyeti kurtardı
Önceki Beykoz'da arızalanan tekneyi Kıyı Emniyeti kurtardı
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (1 Yorum)

İbrahim tutak (2 yıl önce)

Allah cc yapanlardan razı olsun

Yorum Yaz