İHH Beykoz’dan basına 24 Temmuz hediyesi

  • 0
  • 14073
İHH Beykoz’dan basına 24 Temmuz hediyesi
İHH Beykoz’dan basına 24 Temmuz hediyesi
İHH Beykoz’dan basına 24 Temmuz hediyesi

İHH Beykoz Temsilciliği, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramında, Beykoz basın mensuplarını akşam yemeğinde ağırladı.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer’in sahibi olduğu Kavacık Mangal’da yenilen akşam yemeğine basın temsilcilerinin yanı sıra İHH Beykoz Yönetim Kurulu da hazır bulundu.

Toplantıda özel bir gündemleri olmadığını, sadece her şartta faaliyetlerini haberleştirerek kendilerine destek olan basın mensuplarını akşam yemeğinde ağırlamak istediklerini ifade eden Ekrem Tuncer, İHH’nın faaliyetlerine yönelik sorulan sorulara da cevap verdi.

Yapmış olduğu kısa değerlendirmede, İHH olarak bir nevi kamu hizmeti yaptıklarını ve basın mensuplarının da bu hizmetlere aracılık ettiğini söyleyen Tuncer, basın mensuplarını 24 Temmuz nedeniyle tebrik etti.

Kurban bağış kültürünü İHH insanların hayatına sokmuştur

En son kurbanda Beykoz’da 500 hayırsever vatandaşın kurban hisse bağışında bulunduğunu, kendilerinin de bu hisseleri bağışçıların istedikleri noktalara dağıttıklarını ifade eden Tuncer, “İHH kurban bağış olayında bu işin kurucu unsurudur. Bağış kurban sistemi Türkiye'de bizim vakfımızla başlamıştır. Yaygınlaşmıştır, gelişmiştir.” dedi.

Ekrem Tuncer, “Bu noktada vatandaşın bize inanılmaz bir güveni var. Beykoz gibi bir ilçede 500 bağış toplanması gerçekten Beykoz şubesi olarak İHH'nın büyük başarısıdır. Tabii Türkiye genelinde çok daha büyük rakamlar toplanıyor. Biz bu sene bağışların önemli bir kısmını deprem vesilesiyle Türkiye'de dağıttık. Yaklaşık 200 yüz kadarını da deprem bölgesi dışında Türkiye'nin birçok noktasına dağıttık. Dağıtımları özel, vakumlanmış paketlerle yaptık. Hijyenik bir şekilde kesildikten sonra dinlendiriliyor. Sonra da vakumlanıp soğuk hava zinciriyle dağıtım yapılıyor.” ifadelerine yer verdi.

Bağışçının kurbanını nerede kestirmek istiyorsa orada kestiklerini söyleyen Ekrem Tuncer, Türkiye, Afrika, Filistin, Gazze, Suriye ve Kosova gibi bölgeleri örnek olarak değerlendirdi.

Kurban ibadetinin amacını; insanları bir araya getirmek ve onun ötesinde, zengin kimselerin imkânlarının, fakir ailelerin sofralarına et olarak yansıması olarak değerlendiren Tuncer, “bir yardımlaşma, bir kaynaşma örneğidir. Güzel bir örnek ve biz bunun yaygınlaşması için elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Bunların dışında, arama kurtarma ekibinin, gençlik ve kadın kolları ve mahalle başkanları rutin olarak İHH'nın yardım faaliyetlerini devam ettirdiklerini söyleyen Tuncer, “her gün kumanya dağıtımı, çeşitli yardımları Beykoz’da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İHH’nın bilançolarını her yılsonunda kamuoyuna açıkladıklarını söyleyen Ekrem Tuncer, toplantının ardından basın mensuplarına üzerlerine isimleri yazılı cam kahve seti hediye etti.

Haber Merkezi

Pusu
Önceki Pusu
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum