Yazarlar

Muharrem ERGÜL

|
15855

Beykoz Belediye eski Başkanları'ndandır. 1954 yılı Trabzon doğumludur. 1955 yılından bu yana Beykoz'da ikamet etmektedir. Hatta İstanbul dışında çalıştığı dönemlerde bile Beykoz'da ikametini devam ettirmiştir. Beykoz Vakfı Kurucu Üyesi'dir.

Anadoluhisarı Ortaokulu'nda 'Okul Müdürü' olarak yöneticilik kariyerine başlayan Muharrem Ergül, 1989 yılında Beykoz Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yapmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)'de de Bakan Danışmanı olarak görev alan Muharrem Ergül, 1994 yılında Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü olmuştur. 1995 yılında İBB Şehir Tiyatroları Müdürü olan Ergül, ardından 2 yıl süresince İBB'de Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü olarak görev almıştır. 2004 yılında Beykoz Belediye Başkanı olarak seçilen Muharrem Ergül, 5 yıl boyunca bu görevde kalmıştır.

Paşabahçe Ortaokulu'nda 'Öğretmen' olarak eğitimcilik hayatına başlayan Muharrem Ergül, 1978 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nden mezun olmuştur. Eğitimci olarak çalıştığı dönemde 'Radyofonik tiyatro oyunları' yazan Muharrem Ergül'ün biyografi türünde 4 kitabı basılmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde 'sanat' konulu yazıları da yayımlanan Ergül, ülke genelinde ve çeşitli illerde konferanslar vermiştir. İBB Şehir Tiyatroları Müdürlüğü görevindeyken, sahnelenen oyun sayısını 20'den 60'a çıkartan Muharrem Ergül, Ümraniye'deki Türkiye'nin en modern tiyatro binasının yapılmasında öncülük etmiştir.

Beykoz’un kültür ve tarihiyle ilgili çeşitli kitapları da yayımlanan Muharrem Ergül, Türkiye-Polonya arasındaki kültürel ve düşünsel ilişkilerin geliştirilmesinde büyük pay sahibidir. Gençlik yıllarında profesyonel olarak futbol da oynayan Muharrem Ergül, Beykozspor, Anadoluhisarı Spor Kulübü ve Kanlıca Spor Kulübü'nde faaliyet göstermiştir. Muharrem Ergül, ayrıca Beykoz Sporcular Derneği üyesidir.

Yazarın Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"