Yaşam

Küçük Fadime pembe odasına kavuştu

Küçük Fadime pembe odasına kavuştu
26.05.2019 19:00
| | |
3743

Beykoz’un Melekleri isimli hayırsever grup, 7 yaşındaki kanser hastası Fadime Masim için gerekli pembe odayı tamamladı.

Sema Dilmaç ve arkadaşlarının bir araya gelerek kurdukları grup, kendilerine müracaat eden Fadime Masim’in tedavisi için gerekli girişimleri başlatmıştı. Bir yandan Fadime’nın tedavisi devem ederken, diğer yandan Fadime’nin yaşayabileceği hijyenik ortamın sağlanabilmesi için gerekli çalışmalar başlatılmıştı. Fadime’ye uygulanan tedavi ve almış olduğu kemoterapi nedeniyle, yaşayacağı ortamda enfeksiyon oranı sıfır olmalıydı.

Bu hassasiyetleri göze alan Beykoz’un Melekleri küçük Fadime’nin Gümüşsuyu’ndaki evini de tadilata aldı. Tadilata alınan ev özel bir malzeme ile kaplanırken, küçük Fadime’nin odası enfeksiyona karşı farklı bir malzeme ile izole edildi.

Tadilatı biten ev aileye teslim edilirken, küçük Fadime’nin her tarafı kendisinin istediği gibi pembe yapılan odasına girişi duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Şaşkınlığı yüzüne yansıyan Fadime önce elleriyle yatağına dokundu, sonra da yatağının üzerine oturtularak pembe odasını seyretti.

Fadime’nin tedavisi ile birlikte yaşadığı evin tadilatını da üstlenen Beykoz’un Melekleri, evin tadilatını tamamladı. Fadime’nin pembe odası kendisine teslim edilirken, diğer kardeşlerine de çeşitli bayramlıklar alındı.

Beykoz’un Melekleri, kendilerine bu süreçte ciddi oranda destek veren Şemsettin Karlı’ya teşekkür etti.

İlgili Haber: Beykoz’un Melekleri Küçük Fadime’ye umut oldu

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz'un Melekleri, Fadime Masim, Pembe Oda

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"