Beykoz’un Melekleri Küçük Fadime’ye umut oldu

  • Güncelleme: 11.02.2020 18:38
  • Okunma: 10753 kez
  • Yorum: 2
Beykoz’da sosyal medya üzerinden bir araya gelerek hayır işlerine el atan melekler kanser hastası küçük Fadime Masim’e umut oldu.
Beykoz’un Melekleri Küçük Fadime’ye umut oldu

Beykoz’da Sema Dilmaç’ın önderliğinde bir araya gelen ve kendilerine “Beykoz’un Melekleri” adını veren hayırsever grup, yoksul ailelerin ve hasta olup şifa arayan insanların dertlerine derman olmaya çalışıyor.

Beykoz’un Melekleri, Gümüşsuyu Mahallesi’nde ailesi ile birlikte derme çatma bir evde şifa bulmaya çalışan küçük Fadime için ellerinden geleni yapıyor. Küçük Fadime’nin ailesinin kendilerine ulaşmasından sonra kolları sıvayan Beykoz’un Melekleri, yapmış oldukları girişimlerden sonra Küçük Fadime’nin kemik kanser olduğunu öğrendi. Allah’ın izniyle tedavisi mümkün olan bu hastalık için ilk etapta başka tedbirlerin alınması gerekiyordu.

Kemoterapi tedavisi gören Küçük Fadime’nin enfeksiyondan uzak bir ortamda olması ve ilaçlarını aksatmadan kullanması son derece önemliydi.

Küçük Fadime’nin Gümüşsuyu’nda ailesi ile birlikte yaşadığı ev bu durum için hiçte müsait değildi. Evin tadilatı için derhal gerekli girişimleri başlatan Beykoz’un Melekleri, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile görüşse de tatmin edici bir destek bulamadı. Bu durum karşısında, küçük Fadime’nin yaşadığı evin tadilatını yaptırmaya karar veren Melekler, ilk etapta kendi çevrelerinden yola çıkarak ve sonrasında Almanya, İsviçre ve Türkiye’deki hayırseverlerden topladıkları desteklerle evin tadilatını başlattı.

Beykoz’un Melekleri, daha önce birçok insana kira, kumanya ve çeşitli ihtiyaçlara binaen yardım yapsa da, babasının kâğıt toplayarak, tedavisini yapmaya ve geçimini sağlamaya çalıştığı 7 yaşındaki Fadime Masim’in durumu daha acildi…

“15-20 kişi aynı evde kalıyor”

“Bu ailenin bize ulaşması yaklaşık 3 hafta oldu. Bu Aile Hataylı 15-20 kişi Gümüşsuyu’nda bir evde yaşıyorlar. Fadime’nin yaşadığı hastalık nedeniyle ayrı bir evde ayrı bir odada tedavi olması gerekiyor. Normalde 2 ayda 6 seans kemoterapi görecekti, fakat enfeksiyon kaptığı için kan değerleri kemoterapi alacak seviyeye gelemiyordu.” diye konuşan Sema Dilmaç, “bunun için hemen evin tadilatına başladık. Sağ olsun yine Beykoz’un Meleklerinden Hatice Ablamız ve babam Şemsettin Karlı’nın destekleriyle tadilata başladık.” dedi.

Küçük Fadime’ye hayallerini süsleyen pemde oda

Bu arada evde ihtiyaç duyulan yeni eşyaları da temin ettiklerini ve gelinen noktada evin tadilatının  büyük oranda tamamlandığını kaydeden Bayan Dilmaç, “Kızımızın kalacağı oda, enfeksiyon riskine karşı özel bir malzeme ile kaplandı. Bu düzenlemeyi yaparken de, küçük Fadime’nin taleplerini de dikkate alarak odasını ve bütün eşyalarını pembe yaptık. Bu vesile ile evi komple tadilattan geçirdik.” şeklinde konuştu.

“Fadime’yi önce psikolojik olarak toparladık”

“Bu girişimlerimiz kızımız için psikolojik olarak büyük destek oldu. Fadime’nin de iyileşeceğine yönelik inancı da arttı. Bu da bizi son derece mutlu ediyor ve azmimizi arttırıyor. Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki doktorlarla sürekli görüşüyoruz. Tümor % 65 oranında küçülmüş çok sevindik.” cümlelerine yer veren Sema Dilmaç, “Hastamız ilik nakli ameliyatı olacak. Onun için gerekli tedbirleri almaya devam ediyoruz. Şu an itibari ile enfeksiyon nedeniyle kan değerleri düşük… İnşaallah iki hafta sonra ilik nakli gerçekleşecek. Her şeyin yolunda gitmesi için Allah’a dua ediyor, bunun içinde hayırseverlerimizin dua ve desteklerine ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

Sema Dilmaç, Beykoz’un Melekleri’nin yapmış olduğu hayır işlerine destek olmak isteyen vatandaşların 0553 093 85 39 numaralı telefondan kendisine ulaşabileceğini söyledi.

Haber Merkezi 

Yorumlar (2 Yorum)

Sema dilmaç (10 ay önce)

Aynen öyle malesef ne varsa askeri ücretle geçinen müslüman kardeşlerimdr var bu yolda biz beykozun melekleri gönüllü yardımlaşma grubumuzu yanlız bırakmayan herkese babam şemsettin karlı ya teşekkürü borç bilirim

Özge bulut (10 ay önce)

Canım arkadaşım çıktığın bu yolda Rabbim karşına hep iyi insanlar çıkarsın ki ilerleyebil

Yorum Yaz