İBB Beykoz'daki ölüm kavşağını düzenliyor

  • 20.04.2020 13:00
  • Güncelleme: 15.02.2022 11:28
  • Okunma: 11053 kez
  • Yorum: 0
İki yıl önce Beykoz Alibahadır Mahallesi Muhtarı Hasan Yılmaz'ın 28 yaşındaki oğlunun can verdiği kavşak düzenleniyor.
İBB Beykoz'daki ölüm kavşağını düzenliyor

Beykoz Riva yolu üzerindeki Alibahadır Mahallesi yol ayrımı daha önce çeşitli kazalara neden olmuş ve 2017 yılının Ekim ayında meydana gelen kazada mahalle muhtarı Hasan Yılmaz'ın 28 yaşındaki oğlu Emre Yılmaz aynı kavşakta hayatını kaybetmişti.

Kavşak, Riva Beykoz güzergahından Alibahadır'a girmek isteyen araçların U dönüşü yapma zorunluluğu oluşturmasıyla büyük risk taşıyordu. Bu nedenle geçmişte bu kavşakta basına yansıyan çok sayıda kaza meydan gelmiş, mahallelide yolda toplanarak, kavşağın düzenlenmesi için eylemde bulunmuştu.

Aradan geçen sürede eylemlere rağmen yolda her hangi bir çalışma yapılmamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu konuyu gündeme taşıdı. Sataloğlu'nun girişimleri sonucu kavşak düzenleme çalışmaları başladı.

Cemal Sataloğlu, konuyla ilgili yapmış olduğu bilgilendirmede, Alibahadır'da yollar kapanmış, eylemler yapılmıştı. Bu yolun düzenlenmesi için çalışmalar yaptık ve şuan düzenlemeler gerçekleşmektedir." ifadelerini kullandı.

Canlarımız gitti

"Plansız yapılan yollar sonucunda, burada yıllardır kazalar oluyordu. Canlarımız gitti, evlere kor ateşler düştü. Analar, babalar, sevenler hep ağladı. İktidara geldiğimizde sorunu ziyaretimizde yetkililere ilettik" diye konuşan Sataloğlu, çalışmaları da yerinde inceledi.

 

İncelemelerini, Bugün, Alibahadır da yapılan yol bakımını yerinde gördüm. Mahallemizin çok değerli muhtarı Ali İhsan Aydın Bey’i makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundum. Çalışmalardan çok memnun olduğunu belirtmesi, bizleri de mutlu etti. Muhtarımızın bir kaç talebi oldu. Çözüm yollarını arayacağız" şeklinde özetleyen Sataloğlu, "İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu yönetimindeki idare tarafından sorun tespit edildi. Hızlı bir şekilde proje üretilip çözüme ulaştırıldı. Anadolu Yakası Yol Bakım Müdürümüz Sayın Ayhan Taş’a, 8. Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Halil Başer’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim." dedi.

Cemal Sataloğlu, "Alibahadır yolu yüzünden artık kimsenin evine kor ateşi düşmeyecek. Analarımız daha fazla göz yaşı dökmeyecek." ifadelerine yer verdi.

İlgili Haberler: 

Beykoz Alibahadır'da Kara kavşak!

eykoz Alibahadır'da Kara kavşak!

Beykoz Alibahadır'da feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı

Beykoz Riva yolu ulaşıma kapatıldı

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Alibahadır, Kavşak, Cemal Sataloğlu

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz