Beykoz Riva yolu ulaşıma kapatıldı

  • Güncelleme: 16.10.2017 20:37
  • Okunma: 28494 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Riva yolu üzerinde dün akşam saatlerinde yaşanan kazada 28 yaşındaki Emre Yılmaz’ın vefatı bölge halkının sabrını taşırdı.
Beykoz Riva yolu ulaşıma kapatıldı

Bugün ikindi namazına müteakip toprağa verilen Emre Yılmaz’ın cenazesinin ardından Alibahadır halkı yollara döküldü. Dün akşam kazanın yaşandığı yerden yolu trafiğe kapatan gençler, güzergâhta kazaları önleyecek yeni bir düzenleme yapılmasını istiyor.

Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan mahalle sakinlerinden Recep Akay, daha önce aynı yerde üç tane yaralamalı kaza oldu, ama dün akşam 28 yaşındaki bir gencimizi kaybettik sabrımız taştı.

“Alibahadır Köyü’nün giriş yolu yok bu yolun acilen yapılmasını istiyoruz” diye konuşan Recep Akay, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın da orada olduğunu ve kendilerine destek verdiğini söyledi.

Beykoz Riva Yolunu trafiğe kapatan gençlere destek vermek amacıyla bölgede olan CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’da Dost Beykoz’a açıklamalarda bulundu. Başkan Taştan, “gençlerin haliyle canı yandı. Burada sürekli kaza oluyor. Biz bu konuyu Beykoz Belediye Meclisi’nde gündeme taşıdık. Bugünde kaymakam beyle konuştuk. Kaymakam bey yarın ilgileneceğini söyledi.

Gençlerin çift yönlü olarak yolu trafiğe kapattığını söyleyen Mahir Taştan, bölge 150 -200 kişilik bir grubun olduğunu ve Karayolları Bölge sınırında olan güzergahtaki sorunun çözümüne yönelik yetkililerden söz beklediklerini ifade etti.

Yaklaşık 5 saat süren eylem, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam'ın olay yerine gelerek, vatandaşlara söz vermesi üzerine sonlandırıldı....

Haber Merkezi