Evrenden Mesajlar gönülleri fethediyor

  • Güncelleme: 28.06.2020 17:36
  • Okunma: 4345 kez
  • Yorum: 0
Bu kitabın yayınlanmasından kısa bir zaman sonra, öyle ilginç ve ibretlik olaylar yaşanmaya başlandı ki...
Evrenden Mesajlar gönülleri fethediyor

...hem hayretler içinde bırakıyor, hem çok duygulandırıyor, hem de hamd ve şükür gözyaşları döktürüyordu. Şöyle ki:

-Bu ‘Evrenden Mesajlar’ kitabımın okuyucuya sunuluşunun ve 2020 yılının daha ilk haftalarıydı. Telefonum ısrarlı bir şekilde çalıyordu. Bilinmeyen bir numara olduğu için, birkaç kez önem vermedim. Birkaç saat arayla tekrar tekrar arandığım için bu kez açtım.

Kibar bir ses tonuyla bir bayan:

-Hocam ben İstanbul (…. … …) Lisesi müdürüyüm ve sizinle, son çıkan kitabınız hakkında görüşmek istiyorum. ..dedi. Ben: “Buyurunuz hoca hanım, sizi dinliyorum” dedim.

- Evrenden Mesajlar’ adlı kitabınızı bana bir eczacı komşumuz vermişti. Okumaya hiç fırsatım olmadığı halde, akşam yemeğinden sonra şöyle bir göz atayım dedim. Prof. hocamızın önsözü, kitabın içeriği hakkında merak uyandırdı ve biraz devam etmeye karar vermiştim. Boynumun yorulduğunu hissedince saate bir baktım ki saat 03:00 olmuş, kitap da yarıyı geçmişti. Hemen yattım, ertesi gün tatil olduğu için tamamını bitirdim. Bu kitap bir gün içinde benim düşüncelerimi de hayatımı da hayatımı değiştirdi hocam.

Ben de çok duygulanmıştım, sadece:

-Ne gibi müdire hanım? Diyebildim. O şöyle devam etti:

-Hocam, dînimizi öğrenmeye ve Kur’ân okumaya karar verdim. Hatırlayabildiğim birkaç sûre ile 5 vakit namaza başladım. Fakat sizi bu kitap hakkında, bana bağlı olan 32 öğretmenime ve Lise son sınıf öğrencilerine konferans veya seminer vermeye davet etmek için aradım. Dedi, ben:

Kendisini çok dikkatli ve anlayarak okuduğu için tebrik ettikten sonra, bir tarih belirledik ve bir hafta sonra onun okulunda, Değerler Eğitimi Kapsamında Beykoz’umuzdakiler gibi, görsel bir seminer verdim...  

Aradan bir-iki ay gibi bir zaman geçince, Müdire hanımı arama ihtiyacı duydum. O gün çeşitli aralıklarla 4-5 kez aradım. Telefon çaldığı halde açmıyordu. Birkaç gün bu ısrarlı aramalarıma devam ettim, nihayet o beni aradı çok çok özürler dileyerek, beni çok duygulandıran şu müjdeleri sıralamaya başladı.

-Hocam öncelikle çok özür diliyorum. Ben şu zorunlu Corona tatili sebebiyle telefonumu anneme bırakıp, diğer odaya geçiyor ve geç saatlere kadar önceden kılamadığım namazlarımı kazâ ediyorum. Hem de Kur’ân okumayı öğrenmeye çalışıyorum. Annem de sizi tanımadığı için, telefonu açıp bana getirmiyordu. Konuşmaya epey devam ettik…

BİR BAŞKA OLAY: 24.06.2020 Çarşamba günüydü, yine bilinmeyen bir telefon ısrarla çalıyordu. Nihayet telefonu açtım. Yine kibar bir bayan, öğretmen olduğunu söyledi ve konuşmaya devam etti:

-“Hocam, hani siz aylar önce Bayrampaşa’da görsel bir seminer verdikten sonra, bizim okulu da ziyaret etmiştiniz. Orada aldığım ‘Evrenden Mesajlar’ isimli kitabınızı size imzalatmıştım.” ..diyerek kendisini ismen de tanıttı. Ben; “Buyurunuz hoca hanım”, deyince şöyle devam etti.   

-Hocam, o gün eve gidince kitabınızın henüz 20-30 sayfasını okumuştum ki, bize bir hastanede hemşire olup, fikren de sol görüşe yakın ve entel yaşayan teyzem gelmişti. Bizlerden farklı görüşlere sahip bir yapıya sahip olduğu için, bazı konularda yıldızımız pek barışmıyordu. Ben mutfakta ikramlarla meşgulken, masamın üstündeki kitabınızın 5-10 sayfasını okumuş ve bana “şu kitap çok ilgimi çekti, önce ben okusam, sonra sana iade etsem” deyince, ben gayri ihtiyarî kabul etmiştim. Sonra da ben onu unutmuşum ve aradan birkaç ay gibi bir zaman geçince, tekrar buluştuk. O kitabı bana iade derken, “bu kitabı ben tekrar tekrar tam 4 defa okudum. Fikirlerim, hatta hayatımın akışı değişti. Bu kitapta tavsiye edilen diğer dînî eserleri de aldım. ..derken duygulandı ve durakladı. Ben:

-Lütfen devam ediniz kızım, çok merak ettim, deyince devam etti:

-Hocam, o hemşire o kitapları da bitirince, kitabınızda bahsettiğiniz kaynak kitapların küçüklerinden birkaçını alıp okumuş. Sonra da o kitapların, 14 Ciltlik takımını da aldığını ve heyecanla okumaya devam etiğini söyleyince” ..ben donup kalmıştım. Çünkü onu tanıyan herkes, hâlâ bu değişime inanamıyordu. Bizler, işte bu sevincimizi sizinle paylaşmak istedik. Ben kendisine:

-Siz ona o kitabı vermekle, çok önemli bir hayır işlemiş oldunuz. Çünkü; Kâinatın efendisi Hz. Muhammed (SAV) “Bir hayıra vesile olan, o hayırı yapan gibidir” ve “ bir kişinin îmanının kurtulmasına sebep olan, sahralar dolusu koyunu sadaka olarak vermiş gibi sevap alır” buyurmuştur. Deyince o öğretmen hanım devam etti.

-Hocam, daha bitmedi. Ben işe gittiğimde o kitabı annem de okumuş ve çok etkilenmişti. Bu arada babam Hasta haneye yatırıldı. Annem de o kitabı babamın yanında bırakmış. Babam şifa bulup taburcu olunca, evde bu kitabı göstererek, “bu kitap sayesinde, ben hastanede çok moral buldum. Tekrar tekrar okudukça, Allah’ı sanki hep yanımda gibi hissettim” dedi ve ağlayarak anneme çok teşekkür etti. Ben o güne kadar babamın ağladığını hiç görmemiştim. Hocam; size babam, annem, o hemşire teyzem, o teyzemin annesi de çok dualar ediyoruz. Bilmenizi istedim. Deyice ben:

-“Estağfirullah kızım” diyerek, bu kitap bir ekip çalışmasının ürünüydü, diğer uzman dostlarım adına dualarınıza cân-u gönülden “âmîn” diyorum, diyerek vedalaştık.

DİĞER İLGİNÇ OLAYLAR: Bu devirde kim, kime karşılıksız paralar havale eder? Oysa bu kitabı dikkatli okuyan hayır sahipleri; “Bu kitabı heyecanla okuduktan sonra, birçok mânevi yaraları saracağına, birçok ahlâkî çöküntüyü tedâvi edeceğine, birçok gencin îmanını kurtaracağına inandığım için, size para yolluyorum. Benim hayırıma bu kitaptan alınız ve uygun yerlere dağıtınız.” ..bu ve benzeri cümleler kurularak, bu kitabın organizatörü, öyle çok teklifler almış ki bazılarından 100 kitap bedeli, bazılarından 300 kitap bedeli, hatta bir hayırseverden ise tam 1000 kitap bedeli para geldiğini, bu kitapların da kuyumcu hassasiyetiyle gerekli yerlere dağıtıldığını öğrenmekten çok mutlu olduk.

DİĞER YANDAN: Kitap yazarını arayanlar; “Muhterem hocam, biz bu kitabı İngilizceye çevirip, yurt dışında da can simidi olmasını istiyoruz, müsaade eder misiniz?” Bazıları “Rusçaya veya başka lisanlar için” teklifte bulunuyor. Lise ve dengi okullar için kitap hazırlığı yapan Akademisyenler Gurubu ise, “bu kitap ile Milli Eğitim Lise kitaplarında katkıda bulunulması için” yazarın bu kadroya alınmasını teklif ediyor. Çeşitli bölgelerde konferanslar ve seminerler teklifleri de Corona kısıtlamalarına takılıyor.

Bu nedenle de corona sıkıntılarına rağmen ilk 6 ayda, 5000 adetlik baskı tükenmek üzere olduğundan, genişletilmiş ikinci 5000 adet basım için çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bu vesilelerle: Evrenden Mesajlar kitabını okuyanlara, tavsiye edenlere, yüzlerce alıp dağıtanlara, böyle bir hayıra hissedar olanlara, gurup arkadaşlarım adına şükranlarımı arz ediyorum.

Temin etmek için; internette sadece “A. Raif Öztürk. Kitap” yazmanız yeterlidir.

Fiyatı 23 TL olan bu kitap, 11,5 TL’dan dilediğiniz adette adresinize gönderilecektir.

Kapak içine; REKLÂM veya MESAJ baskılı ve özel TOPTAN siparişler için, lütfen 0532 366 97 40 Yavuz Selim Pınarbaşı ile görüşünüz…

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Anahtar Kelimeler: Evrenden Mesajlar, Raif Öztürk, Kitap