Evrenden Mesajlar kitabı nereye koşuyor?

  • 18.01.2020 19:05
  • Okunma: 2481 kez

2019’un son ayında piyasaya çıkmış olan “Evrenden Mesajlar” adlı kitabın yazarı Sn. A. Raif Öztürk çeyrek asırdan beri dostumdur. Kendisini; seminer, konferans ve benzer etkinliklerin açılış veya kapanışlarında, beni etkileyen Kur’ân okuyuşuyla tanımıştım.

Bu kitabın organizatörü olan Sn. Haluk İmamoğlu ile ise çok daha uzun yıllardan beri dostluğumuz devam etmektedir. Her iki dostumla da sık sık yazışıyor ve görüşüyorum.

İşte bu nedenle de şu “Evrenden Mesajlar” adlı kitabın 40 günlük ilginç ve göz kamaştıran yükseliş serüvenini, bizzat kendilerinden takip etmekteyim ve çok gurur duyuyorum. “Güzellikler ve sevinçler paylaştıkça artar” atasözümüze istinaden, bu güzelliklerden bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim.

Adı geçen araştırmacı yazar dostum “Evrenden Mesajlar” adlı 4. Kitabını da içindeki konuların uzmanları olan iki Profesöre, 4 doktora, 1 Av. ve bir de işadamına tashih ettirdiğini biliyorum. Onlardan gelen çeşitli düzeltmeleri yaptıktan sonra, tam yayınevine sunma aşamasında, tashih için yolladığı iş adamı bu kitaba el koymuş. Kendisine:

-“Raif hocam, sizin bu kitabınıza ben el koymak istiyorum. Çünkü bu kitabın, tam bu fırtınalı asrımızın, gasplarla, terörizmle, deizmle, imansızlıkla, tecavüzlerle ve hırsızlıklarla boğuşulan, îmana, huzur, güven ve mutluluğa susamış gençliğine hitap eden ve kişilere âdetâ CAN SİMİDİ gibi imdada yetişen niteliklere sahip olduğunu gördüm. Bu kitabın ilk 5000’inin, bundan sonraki kâğıt, kapak dizaynı, mizanpaj ve matbaa masraflarını ben peşin olarak karşılayacağım. Sizden tek ricam, 30 TL civarında fiyat belirlenen bu renkli, resimli ve belgesel içerikli kitabın, piyasadaki satış fiyatının, 10 TL gibi herkesin ulaşacağı fiyattan satılmasını kabul etmenizdir” diye âdetâ pazarlık yapmıştı.

Sn. Yazar da “baş göz üstüne” diyerek kabul etmişti ve kitap kısa bir zamanda yayınlandı. Bundan sonrasını sn. yazar dostumdan şöyle dinlemiştim:

Bu kitabın çıktığının ilk haftasıydı. Beni hiç tanımadığım bir bayan aradı.

-Hocam sizinle yeni kitabınız hakkında görüşmek istiyorum.

-Hayırdır, buyurunuz, dinliyorum fakat önce sizi tanımak isterim.

-Hocam, ben Bayrampaşa (…..) lisesi müdürüyüm. Sizin “Evrenden Mesajlar” adlı kitabınızı bana bir eczacı arkadaşım hediye etti. Okumaya pek fırsatım olmadığı halde, yatmadan önce bir göz atmak istedim. Fakat bir baktım ki, kitabın yarısına gelmişim ve geç saat olmuş. Ertesi gün de tatil olduğu için, tamamını bitirdim. Ve o gün karar vererek 5 vakit namaza başladım. Bu nedenle, ne zaman müsaitseniz sizinle görüşmek istiyorum.

Ertesi gün müsait olduğum için kendisinden konum isteyerek, onun okuluna gittim. Daha detaylı bilgiler aldıktan sonra, kendisine bağlı 32 öğretmen arkadaşlarına ve Lise son sınıf öğrencilerine, bu kitap hakkında seminer vermemi istedi. Anlaştık ve bir hafta kadar sonraki bir tarihi belirleyerek, o gün o semineri verdim. Meğer çevre okullardan da bazı müdür arkadaşlarını da davet etmiş. Onlar da “hocam bizim okullarımızda da seminer verir misiniz” gibi güzel teklifler aldım. ..Diyordu sayın yazar…

Aradan çok zaman geçmemişti:

Kendisi Özbek olup, ülkemizde yaşayan bir Prof. Dr. İlham Miraç sayın yazara; “Hocam ben bu kitabınızı okudum, bu kitaba sadece bu ülkede değil, tüm Türkî Cumhuriyetlerin de ihtiyacı var. Müsaade ederseniz, Rusçaya çevirmek istiyorum” diye teklif etmiş ve yazarın da bunu kabul etmiş olması, benim için başka bir sevinç kaynağıydı…

Diğer yandan Haluk beyden öğrendiğim kadarıyla; bu kitabı okuyan kişilerin, güçleri yettiğince internet kitap satışlarından 10 adet, 30 adet ve 100 adet bu kitabı alarak, Allah rızası için çevresindekilere çokça dağıtılmasını öğrendikçe, bir başka mutlu oluyordum.

Hatta internetten bu kitap hakkında imza günlerindeki ilgi, alâka ve gençlerin rağbeti, gibi memnuniyetler ve şu 40 gün içinde sıradan hale gelmişti.

Aralık ayının sonlarında, bir vesileyle bu kitabı okuyan bir Prof.’ün Teklifiyle, sayın yazarın; Marmara Bölgesi Akademisyenlerinin 06.01.2020 tarihindeki toplantısında, böylesine seçkin bir topluluğa, bu kitabın içinden bir bölüm sunması ayrı bir lütuftu.

İstanbul Em. Mrk. Vaizlerinden H.M. Akgül bu kitabı okuduktan sonra yazara şu mesajı yazmış: “Evvelen, böyle güzel bir kitabı hazırlayıp, Fenni ilimlerle, Dînî ilimleri birleştirerek sunmaya, yeni bir örnek oluşturduğunuz için, size candan teşekkürler ediyorum.”  

Hele hele dün aldığım güzel bir haberle, sevincim zirveye çıktı. Haber şuydu:

Kocaeli’nden bir iş adamı bu kitaptan 50 adet almış. Birisini de kendisi okumuş. Kitabı okuduktan sonra, kendisine bu kitabı tavsiye eden Haluk beyi arayarak, şunları söylemiş.

-“Allah sizlerden razı olsun Haluk Bey. Ben bu kitabı okuduktan sonra, bu güzel hizmet kervanına katılmaya karar verdim. Size ilk etapta 5000-TL gönderiyorum. Bu kitabı benim hayrıma, okullara ve gençlere dağıtınız. Yeni baskıları için de para göndereceğim demiş.

Haluk beyden o paranın ellerine geçtiğini, bu kitabın dağıtımı için programlar yapmaya başladıklarını, aynı kitabın yeniden tashih edilerek, ilâveli baskı için de hazırlıklara başladıklarını da öğrendim ve “elhamdülüllâh” dedim. Allah nazarlardan korusun…

Bu kadar kısacık bir zamanda 3 baskı sayısı olan 3000 adetin, böylesine ilginç tevafuk ve inayetlerle, muhtaç gönüllere ulaştırılması bana, şu “Evrenden MESAJLAR kitabı nereye koşuyor?” dedirtiyor. Bizlere ulaşan veya ulaşmadığı halde Allah rızası için katkıda bulunan ve koşturan tüm hayırseverlere; Yüce Rabbimden, kazançlarına İNFÂK sevabı ve bereketi katsın inşaallah, diye niyazlar ediyoruz… (M.Çalışan)

SON SÖZ: ‘İNSANLARIN EN HAYIRLISI, İNSANLARA FAYDALI OLANDIR.’

NOT: Siparişler, internetten ve google’dan “A. Raif Öztürk Kitap” yazıldığında, istenen sayıda alınabilir. Ayrıca TOPTAN (1000 üzeri) siparişleriniz adedi 6 TL’dan ve KAPAK İÇİNE özel ‘REKLAM ve Mesaj’ baskılı olarak hazırlanır. TEL: 0212 515 1333 ve 0549 515 03 33

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları