Deva Partili Yılmaz Özdemir’den ilk açıklama

  • 15.08.2020 15:54
  • Güncelleme: 17.08.2020 09:19
  • Okunma: 7317 kez
  • Yorum: 0
Ali Babacan’ın Genel Başkanı olduğu Deva Partisi İstanbul İl Yönetimi Kurucular Kurulu’na atanan Yılmaz Özdemir ilk açıklamasını yaptı.
Deva Partili Yılmaz Özdemir’den ilk açıklama

Önceki akşam Ankara’da yapılan toplantının ardından İstanbul İl Başkanı olarak, M. Gürol Ayan atanmıştı. Aynı toplantıda Dost Beykoz Yazarı Yılmaz Özdemir’inde İstanbul Kurucular Kurulu Üyesi olarak atanmasına karar verilmişti.

Yılmaz Özdemir yapmış olduğu ilk açıklamada, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a ve diğer isimlere teşekkür etti.

DEVA Partisi İstanbul İl Kurucu Üyelerinden Yılmaz Özdemir, ilk açıklamasında temel hedeflerinin ülkedeki yaraları sarmak ve özlenen toplumsal barışa ulaşmak olduğunu kaydetti.

Deva Partisi'nin 15 kişilik İstanbul Kurucular Kurulu kadrsounda yer alan Yılmaz Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

"Biz kavga değil çözüm siyasetini benimsedik. Asla işin kolayına kaçmayacak; çalışarak, araştırarak ve düşünerek hareket edeceğiz. Biz, liyakat ve demokrasiyi, özgürlük ve adaleti ana ilkelerimiz olarak belirledik; bunları uygulamada da nasıl hayata geçireceğimizi vatandaşlarımıza anlatmaya gayret edeceğiz.

Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Toplumsal kutuplaştırmalardan uzakta bir siyaset anlayışını benimseyeceğiz. Korku siyasetiyle toplumu huzursuz etmeyecek, barışın ve sevginin siyasetini üstleneceğiz. Hiç kimsenin etnik kimliğine bakmaksızın, yalnızca insanı merkeze alacak bir anlayışla yola çıktığımızı her zaman hatırlayacak; toplumun ve ülkemizin kanayan yaralarına da bu duruşla merhem olacağız."

İlgili Haber: Deva Partisi Beykoz'da şekilleniyor

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz