Deva Partisi Beykoz'da şekilleniyor

  • 14.08.2020 21:34
  • Güncelleme: 14.08.2020 21:35
  • Okunma: 12009 kez
  • Yorum: 0
Ankara Genel Merkez'de saatlerce süren toplantının ardından DEVA Parti İstanbul İl Başkanı belirlendi.
Deva Partisi Beykoz'da şekilleniyor

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanlığına, Galatasaray Denetim Kurulu Üyesi M. Gürol Ayan atanırken, Dost Beykoz Yazarı Yılmaz Özdemir de İl Yönetim Kurulunda görevlendirildi.

Beykoz teşkilatının ise Yılmaz Özdemir'in yapacağı çalışmalar sonucunda belirleneceği öğrenilirken, Özdemir'in Beykoz İlçe Başkanlığında da daha önce ismi anılmıştı.

Yılmaz Özdemir kimdir?

1972 yılında Kastamonu Bozkurt’ta dünyaya geldi. 1993 yılından itibaren Beykoz’da ikamet ediyor.

Bilgisayar Yüksek Mühendisi olan Özdemir İşletme Ekonomisi ve stratejik pazarlama yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Bazı Özel Üniversitelerle “dünyada geleceğin teknolojisi  güneş enerjisi” projeleri geliştirmekte  olup, Teknik Meslek Liselerine ana sanayiye ara eleman yetiştirme konusunda da destek brifingleri  veriyor.

İSO ve İTO Meslek grubu üyeliği bulunmakla birlikte birçok STK’da başkan ve yönetici olarak görev yaptı.

Farklı illerdeki “İnovasyon ve teknolojı” OSB’lerinde de kurucu, Müteşebbis Heyet üyeliği görevlerine devam eden Özdemir’in Refah Partisiyle başlayan siyasi hayati 2002 de AK Parti ile devam etti.

AK Parti’nin birçok kademesinde görev almış ve son olarak Beykoz Belediyesinde 2014- 2019 döneminde meclis üyesi olarak görev yaptı.

Beşiktaş JK kongre Üyesi olan ve çeşitli dergilerde sanayi, teknoloji ve bilim konularında makaleler yazan Özdemir, aynı zamanda sanayi sektöründe iş insanlığını sürdürmektedir.

Özdemir MODEL ve Özdemir GROUP şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Özdemir, orta derecede İngilizce bilmektedir.

Yılmaz Özdemir evli Muhammet Burak ve Sakine Rumeyza adında iki çocuk babasıdır.

M. Gürol Ayan kimdir?

1970 yılında Sakarya’da doğan Mehmet Gürol Ayan, Gemi Elektronik ve haberleşme bölümü , UÜ İİB Fakultesi Ekonomi ve NYU design mezunudur. MGA AŞ uluslararası ticaret ve Paarla city and Museum Solutions AŞ nin sahibidir. İstanbul Golf Kulübu üyesi olan Ayan, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz