Destek için Beykoz sahilinde horon halkası kurdular

  • 0
  • 14489
Destek için Beykoz sahilinde horon halkası kurdular
Destek için Beykoz sahilinde horon halkası kurdular
Destek için Beykoz sahilinde horon halkası kurdular

İlçede yıllardır hizmet veren Beykoz Balık Ekmek'in kapatılmaması için kentin birçok noktasından gelen vatandaşlar balık ekmek eşliğinde horon oynadı.

Uzun yıllardır birçok ünlü ismin de müdavimi olduğu Beykoz Balık Ekmek'in teknesinin açığa alınması ve masaları ile taburelerinin bulunduğu alanın kaldırılmasına çeşitli çevreler tepki göstererek güneşli pazar gününde sahile akın etti.

Öğle saatlerinde Beykoz Korusu'nun karşısındaki sahil alanında bir araya gelmeye başlayan vatandaşlar yanlarında getirdikleri tulum ve kemençeler eşliğinde horon halkaları kurarken, balık ızgarasının önünde de uzun kuyruklar oluşturdu.

Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri'nden işletmenin sahibi Furkan Çeliker, bazı müşterilerinin mekanın kapandığından haberi olmadığını dile getirdi.

Çeliker, insanların güneşli pazar gününü burada geçirmelerinin bir hareketliliğe neden olduğunu, teknenin kaldırılmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden çok sayıda mesaj aldıklarını belirterek, Beykoz Balık Ekmek'in müdavimi olan vatandaşların ise mekanın yeniden açılması için kendi aralarında imza topladıklarını söyledi.

Beykoz Balık Ekmek'in neredeyse 30 yıllık bir işletme olduğunu, kiminin rahmetli babasıyla son yemeğini burada yediğini, kiminin eşiyle burada tanıştığını, bazılarının ise bu çatı altında evlilik teklifi aldığını dile getiren Furkan Çeliker, "Bir vatandaşımız "Babam vefat etmeden önce Beykoz'dan balık ekmek getirin, son olarak onu yiyeyim’ demiş. Bu anlatılanlar bizi duygulandıran ve aynı zaman da mutlu eden anlar." dedi.

Haber Merkezi

Beykoz’da erkek öğrenci yurdu için rehber öğretmen ihtiyacı
Önceki Beykoz’da erkek öğrenci yurdu için rehber öğretmen ihtiyacı
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz