Buz Beykoz ne zaman kuruldu?

  • 16.03.2020 14:43
  • Güncelleme: 16.03.2020 14:47
  • Okunma: 12831 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da sessiz sedasız buz hokeyi takımı kuruldu. Murat Aydın’ın buz hokeyine olan ilgisi Beykoz’da da kendini gösterdi.
Buz Beykoz ne zaman kuruldu?

Beykoz’da kimsenin haberi olmadan sessiz sedasız buz hokeyi takımı kuruldu. Hatta şampiyon bile oldu. 2019-2020 Intercity Buz Hokeyi Süper Ligi son karşılaşmasında Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın kurmuş olduğu iki buz hokeyi takımı karşılaştı.

Zeytinburnu ile karşılaşan Buz Beykoz şampiyon oldu. Final serisinde geçtiğimiz 5 sezonun şampiyonu Zeytinburnu BSK ile karşılaşan Beykoz ekibi final serisinin son karşılaşmasında 4-2 galip gelerek şampiyon oldu.

Gümüş madalyayı Zeytinburnu bronz madalyayı ise Buz Adam GSK kazandı.

Ödül töreninde ligin en değerli oyuncuları ödüllendirildi.

En Değerli Kaleci: Tolga Bozacı (Zeytinburnu)
En Değerli Defans: Yusuf Kars (Zeytinburnu)
En Değerli Forvet: Serkan Gümüş (Buz Beykoz)

Ödül töreninin arından açıklamalarda bulunan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu başkanı Halit Albayrak “Nefes kesen bir final serisine şahitlik ettik. Son saniyeye kadar kazananın kim olduğunu kestiremeyeceğimiz bir lig oldu. Öncelikle ligimizin bu denli heyecanlı geçmesini sağlayan, bu uğurda ciddi yatırımlar yapan kulüplerimize teşekkür etmek istiyorum. Beykoz ekibine şampiyonluk hayırlı olsun, tüm sporcu kardeşlerimi ve teknik ekibi kutluyorum ve Kıtalararası Buz Hokeyi Kupasında başarılar diliyorum.” dedi.

Buz Beykoz takımının logosunda Beykoz Belediyesi’nin amblemi olduğu ve kulüp adresinin de Rüzgarlıbahçe de gözüktüğü belirlendi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Buz Beykoz, Buz Hokeyi, Murat Aydın

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz