A. Raif ÖZTÜRK
  • 12/08/2018 Son günceleme: 12/08/2018 21:55
  • 7.235

En son çıkan ‘Biyoenerji ve Kozmik Bilim ışığında ŞİFÂ’ kitabı hakkında, diğer kitaplarımda olmayan farklı ve şaşırtıcı tepkilerle karşılaştım. Bu farklı tepkileri, hem bilgilendirme adına, hem de teşekkür arzu ve maksadıyla, siz dostlarımla paylaşmak istiyorum.

Malumunuz olduğu üzere, bundan önce çıkan “Derdim bana DERMAN imiş” adlı kitabım, saman kâğıt olduğu halde, bir buçuk sene içinde tam 6. baskıyı yapmıştı. İlk çıkan “Fikir Bahçesinden BİR DEMET” adlı kitabım ise renkli, bolca ansiklopedik resimli ve ofset lüx kâğıt olmasına rağmen, maalesef 10 senede 2. Baskıya bile geçememişti.

Bu çelişkili durumdan anlaşılıyor ki, okuyucu kitlesi son yıllarda daha da bilinçlendi.

Bilinçli okuyucu; renkli, yaldızlı ve bolca resimli olmasına bakmıyor. Kitabın muhteviyatına, içeriğine, akıcılığına, etkilemesine, önemli ve ihtiyaç duyulan önemli bilgilerle dolu olmasına bakıyor. Eğer bu önemli faktörler var ise kâğıdı samanmış, ikinci kaliteymiş veya renksizmiş, resimsizmiş, pek fark etmiyor.

Bu iki tecrübeden de anladım ki, şu son çıkan “Biyoenerji ve Kozmik Bilim ışığında ŞİF” adlı kitap, fırtınalar koparacak gibi gözüküyor. Çünkü hem daha birkaç ay geçmesine rağmen gördüğü rağbet, hem de özellikle akademisyen ve bilim çevreleri tarafından bizzat bendenizi arayarak, övgüler, takdirler ve tebrikler, diğer kitaplarımda pek görülmemişti.

Aslında okuyucular, ilk kitaba rağbet göstermemekte de, son çıkan kitabıma farklı rağbet göstermekte de çok haklıdır. Çünkü ilk kitap acemiliğe gelmişti. Bir önceki 6 baskı yapan kitap kalfalığa denk geldi. Bu yeni kitap ise hem üzerinde, on seneden fazla yapılan bilimsel çalışmaların titizlikle özetlenmesiyle, hem de her konu uzmanları tarafından ciddi bir şekilde TETKİK ve TASHİH edilmesiyle hem çok değerlendi, hem de farklı ve orijinal bir boyut kazandı.

Yani on senelik hazırlık sonrası çıkan bu kitap dijital taslak şeklindeyken, hem tıp otoriteleri, hem ilâhiyat profesörleri, hem fizik ve sosyoloji otoriteleri tarafından didik didik tarandı ve çeşitli düzeltmeler ve eklemeler yapıldı. Kusurlar, okuyucuya gitmeden önlenmeye çalışıldı. Bu nedenledir ki, bu övgüler ve takdirler o çok emeği geçen bu uzman dostlarıma aittir…

Bir başka açıdan bakıldığında ise piyasada bulunan 30’dan fazla ŞİFÂ kitaplarının tamamı, sadece Dînî içerikli olmasına rağmen, bu kitap artı olarak, hem TIP ilminden, hem biyoenerji ilminden, hem de Kozmik bilimden istifade edilerek hazırlanmıştır.

Özellikle Nevada Üniversitesinden Prof. Dr. Yunus Çengel hocamın, uzun yıllar önce bana gönderdiği “MADDE ve MÂN” başlıklı makalesi, insanın mahiyetini çok iyi tanımlıyordu. Bu makaleyi bu kitabın ikinci bölümünde arz ettim. Çünkü insanın vücudu hem madde, hem de mânâ olarak tam anlaşılamaz ise ŞİFANIN nereden ve nasıl geleceği veya geldiği, tam anlaşılamıyordu.

Öyle yâ, aslında insanın vücudu üç ayrı bedenden meydana geldiği halde, TIP ÂLEMİ sadece fiziki beden ile ilgileniyor ve diğer iki beden ihmal ediliyordu. İnsanın biyoenerji bedeniyle ilgilenenler ise diğer iki bedeni ihmal ediyordu. Mâneviyatla ilgilenen Dîni çevreler ise sadece manevi bedeni üzerinde yoğunlaştıkları için, diğer iki beden ihmal ediliyordu.

Oysa insan vücudu bir bütündür ve I. Fiziki beden, II. Biyoenerjik beden, III. Mânevî beden (yani astral beden veya RUH) olarak, 3 ayrı bedenden meydana getirildiği için, hiç birisi ihmal edilmemelidir.

İşte bu kitapta, hiçbir bedenimiz ihmal edilmemiştir.

Elbette ŞİFÂ olayını anlayabilmek için, böyle olması gerekiyordu. Aksi halde TIP, “biz elimizden geleni yaptık, gerisi Allah’a cc kalmış” demek zorunda kalıyor. İşte o Allah’a kalmış kısmını da Din ve İlâhiyat bilimi, Kur’ân ve Esmâ-ül Hüsnâ ile tamamlıyor...

Ayrıca bu kitap, Vahdâniyet, Tevhid ve TEFEKKÜR içerikli olduğu için, bir saat özümseyerek okumakla, okuyucusuna bir sene nafile ibadet sevabı kazandırma fırsatı da sunuyor. Bu müjde Peygamberî bir vaattir... (Bkz.: Suyutî, Camiu’s-Sağir, II/127; Aclûnî, I/310)

İşte bir nebze de olsa açıklamaya çalıştığımız bu nedenlerle, bu kitap çok hizmet edeceğe benziyor. Bunu idrak eden SELİS yayınları, bu önemli bilgilerin, herkesin istifadesine sunulması için, çok avantajlı bir kampanya başlatmıştır.

Belediyeler, eğitimciler, vakıflar, dernekler, partiler, işadamları, kobi ve esnaf, hayırseverler, çeşitli kurum ve kuruluşlar için, ÖN KAPAK içine “Renkli resimli REKLÂM veya MESAJ” ları, diledikleri şekilde yazılarak, toplu hizmet adına yarı fiyatına adreslerine gönderilecektir.

İŞTE SELİS YAYINLARININ ÖZEL KAMPANYASI:

Bu kitap 203 sayfa olup, üzeri fiyatı: 15 TL olduğu halde, özel etkinliklerde Sadaka-i Câriye ve İNFAK (1x700) Sevabı Kazanmanız için, (30 Adetlik)bir paket siparişler, adeti 9,5 TL’den. 100 Adet üzeri sip. 9 TL’den. 300 Adet üzeri, 8,5 TL’den,

500 Adet üzeri 8 TL.’dan adresinize teslim edilecek.

1000 Adetin üzeri siparişler 7,5 TL; Ön kapak içine Belediye, firma, okul, marka vs. REKLÂMINIZ renkli olarak basılarak, 8 TL’den adresinize teslim edilecektir…

Sipariş için; Mehmet TUNCEL 0532 774 4005 & Sekreterlik (0212) 513 63 89

İLGİLİ LİNK İÇİN TIKLAYINIZ 

PERAKENDE SATIŞLAR:

İnternetten, A. Raif Öztürk Kitaplar yazarak temin edilebilir.

Beykoz Kavacık, ATAŞ KIRTASİYE. Otağtepe Cd. No: 60 – Tel: 0216 465 74 10

 

Yazarın Yazıları