Son Dakika

Beykoz Halkı isyan etti... Trafik çilesi başladı

  • 1
  • 16468
Beykoz Halkı isyan etti... Trafik çilesi başladı
Beykoz Halkı isyan etti... Trafik çilesi başladı
Beykoz Halkı isyan etti... Trafik çilesi başladı
Beykoz Halkı isyan etti... Trafik çilesi başladı
Beykoz Halkı isyan etti... Trafik çilesi başladı

Karayolları'nın FSM'de yaptığı çalışmalar nedeniyle Beykoz'da yoğun trafik oluştu. Araç kuyruğu Çubuklu'ya kadar uzandı.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul-Edirne yönünde başlatılan TAK çalışmaları, haftanın ilk iş gününden uzun trafik kuyrukları oluşturdu.

Kavacık Köprü girişinden başlayan yoğunluk, ana cadde üzerinden Çubuklu Kireçocağı Caddesi'ne kadar uzanırken, Soğuksu Viyadüğü'nde de vatandaşları isyan ettirdi.

Zaman içerisinde kontak kapatan vatandaşlar, "Bu çalışma İstanbul boşken yaz aylarında neden yapılmadı? Okullar açıldı, tatiller bitti, 17 milyonluk şehir bunu kaldırır mı?" ifadelerini kullanarak sitemlerini dile getirdi.

Öte yandan Kavacık Mezarlık durağında da uzun kuyruklar oluştu. Yoğun trafik nedeniyle otobüs seferlerinde de gecikmeler yaşanırken, vatandaşlar uzun süre otobüs beklemek zorunda kaldı. Bir çoğu gideceği noktaya geç kalmaktan yakındı.

Geçtiğimiz cumartesi akşamı başlayan TAK çalışmaları 7 Kasım akşamı saat 22.00'ye kadar devam etmesi öngörülürken, Kavacık'ta ise trafik yoğunluğunun belirtilen tarihe kadar devam edeceği düşünülüyor.

Öte yandan, İBB'nin trafik haritasına bakıldığında da durum açıkça gözüküyor. Ümraniye, Beykoz-Kavacık ve Ataşehir istikametinden Avrupa Yakası'na geçmek isteyenler şuan trafikte kalmış durumda. Normal şartlarda yüzde 10 civarında olan trafik yoğunluk göstergesi bu saatlerde yüzde 50'nin üzerine.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü (FSM) Anadolu yakası Edirne İstikametine kurulacak Serbest Geçiş Sistemi çalışmaları nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanıyor. FSM köprüsü Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişte kilometrelerce uzunlukta kuyruk oluştu. Sürücülerin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yönelmesi üzerine de bu köprüde de yoğunluk yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritasına göre ise kentte trafik yoğunluğu saat 08.00 itibariyle artarak devam ediyor.

FSM'de iki yönlü birer şeridin kapatılacağı Serbest Geçiş Sistemi çalışmaları başladı. İstanbul trafiğini zora sokacak çalışma 7 Kasım'da sona erecek.

İLGİLİ HABER: Beykoz'da zulüm 1 buçuk ay sürecek

Haber Merkezi

Beykoz'da toplu nikah şöleni göz doldurdu
Önceki Beykoz'da toplu nikah şöleni göz doldurdu
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (1 Yorum)

KEREM KAŞITOĞLU (6 yıl önce)

Vatandaşın sorduğu güzel soruyu neden yetkilier yanıtlamıyor. Hangi birimin dahiyane planlamasının sonucunda bu işler bu tarihlere sarkıtıldı... İlla vatandaş olarak hem soruyu soralım, hem yanıtını arayalım hem de komplo teorisimi üretelim.. Saygılar,

Yorum Yaz