Yaşam

Beykoz'da zulüm 1 buçuk ay sürecek

Beykoz'da zulüm 1 buçuk ay sürecek
21.09.2017 18:18
| | |
11765

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından FSM Köprüsü İstanbul-Edirne yönünde yapılacak çalışmalar nedeniyle trafik akışı her iki yönde de üç şeritten sağlanacak.

Beykozluların yoğun olarak kullandığı Kavacık Kavşağı, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nün yoğunluğuna göre şoförler sıkıntılı dakikalar yaşıyordu. Bu sebeple bazen saatlerce normale dönmeyen trafik akışına bir darbe de Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden geldi.

Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul-Edirne yönünde otoyol üzerinde güvenlik amaçlı çelik konstrüksiyon TAK'lar tesis edileceği, TAK'ların altından 4 şeritli araç geçişi sağlanacak şekilde çalışmaların tamamlanacağı ve yolun trafiğe açılacağı belirtildi.

Çalışmaların 23 Eylül saat 22.00'da başlayıp, 7 Kasım saat 22.00'da tamamlanacak şekilde planlandığı, çalışmaların bu tarihten önce bitirilmesi için yoğun çaba sarf edileceği aktarılan açıklamada, çalışmalar süresince trafik akışının her iki yönde birer şerit kapatılarak 3'er şerit üzerinden sağlanacağı kaydedildi. 

Açıklamada, çalışmalar sırasında meydana gelebilecek trafik yoğunluğundan sürücülerin mağdur olmamaları için Avrasya Tüneli, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim köprüleri gibi alternatif güzergahları kullanmalarının uygun olacağı kaydedildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, FSM, Köprü, İstanbul, Edirne, çalışma

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"