Son Dakika

Beykoz’un Kanal Riva Projesi bitmek üzere

  • 2
  • 7605

CHP İBB Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu’nun Riva Deresi’ne yönelik açıklamalarına AK Parti İBB Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu cevap verdi.

Sataloğlu’nun açıklamaları üzerine, Riva deresiyle ilgili birkaç ekleme yapmak istediğini söyleyen Kabahasanoğlu, “Yetki paylaşımlarının ne olduğunu doğru anlatmak lazım” dedi.

Dün ne oldu, bugün ne oldu?

“Dün ne oldu, bugün ne oldu doğru anlatmak lazım. Riva Deresindeki kaynakları arıtmak, bertaraf etmek İBB'nin sorumluluğunda olan bir konudur.” diye konuşan Kabahasanoğlu, “Derenin taşkınlarıyla mücadele etmek, ıslahı Devlet Su İşlerinin uhdesindedir. Riva Deresinde geçmiş 25 yılda o kadar güzel çalışmalar yapılmış ki, Türkiye'nin ilk atık su geri kazanım tesisi o Riva Deresi üzerinde kurulmuş” ifadelerine yer verdi.

AK Parti İBB Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

Önce vefalı olmak lazım

Nasıl bir kurum teslim aldığımızı bilmek lazım. Riva Deresi üzerinde, Paşaköy Atık Su Arıtma Tesisinde iki kademeli inşaat yapılmış. 100 bin ton kapasiteli 2 tesis var. İkinci tesis arıttığı suyu geri kazanabilen bir tesis. Oradan çıkan temiz su, mor şebeke denen hatla Maltepe Sahillerine o bölgedeki askeri tesislere basılmaktaydı.

Riva Deresi neden gündeme geldi?

Mevcut yönetim geldikten sonra bahsettiğimiz Paşaköy Su Tesisini düzgün işletemedi. Açınız, İSKİ'nin faaliyet raporuna bakınız. Geri kazanım suyu oranında bir önceki yıla göre yüzde 102 azalış var. Sonrasında Riva ile ilgili dikkat çeken kişi şahsen benim, Riva Deresi kenarında yaptıklarımız, İBB Başkanımızı Riva Deresine 3 haftada zor getirdik. Tweet atıyor İBB yetki bizim değil, sonra bir açıklama daha sonra da geldi. Geldiği için de teşekkür ederim. Beykoz için Riva Deresi çok önemlidir. Orada bugüne kadar o gelişten itibaren dolayısıyla emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Birlikte çalışarak sonuç alınabiliyor. Burada çok değerli arkadaşım övünç duyarak kurduğu cümleleri altyapı da 25 yıl AK Parti'nin yaptığı çalışmalar var.

Devlet Su İşleri ile Beykoz Belediyemizin birlikte yürüttüğü Riva Kanal Projesi de bitmek üzere, İstanbul'un eşsiz alanlarından bir tanesi olacak.

İlgili Haber: Beykoz'un Riva Deresi yeniden İBB gündeminde

Haber Merkezi

Beykoz'un kent tarımı kadın çiftçilere emanet
Önceki Beykoz'un kent tarımı kadın çiftçilere emanet
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (2 Yorum)

mehmet şahin (3 yıl önce)

İlyas Yılmaz bey Riva deresi temizleniyor diye üzülüyorsunuz neredeyse.Yazınızdan anladığım o .size hiç yakışmamış bu yorum.

İlyas Yılmaz (3 yıl önce)

Şaka gibi haberleri okuyorum. Gerek AKP gerekse CHP ibb mec üyeleri geçmişte Riva deresi ile ilgili verilen önergeleri ve gelen cevapları incelesinler sonra fikir beyan etsinler. Sadece üzülüyorum ve açıklamalar komik geliyor.

Yorum Yaz