Beykoz muhtarlarından toparlanma hamlesi

  • 0
  • 10099
Beykoz muhtarlarından toparlanma hamlesi
Beykoz muhtarlarından toparlanma hamlesi
Beykoz muhtarlarından toparlanma hamlesi
Beykoz muhtarlarından toparlanma hamlesi
Beykoz muhtarlarından toparlanma hamlesi

Beykoz Muhtarlar Derneği, geçtiğimiz temmuz ayında yapılan kongre sonrası başlayan eleştirileri durduramayınca kongre kararı aldı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan Beykoz Muhtarlar Derneği kongresinde birlik, bütünlük sağlanamamış, iki adayla başlayan kongrede Soğuksu Mahallesi muhtarı birlik bütünlüğün sağlanabilmesi adına kongreden çekilmişti.

Beykoz Muhtarlar Derneği’nin tartışmalı kongresi, Dost Beykoz’da, “Beykoz’un muhtarları bölük, pörçük” başlığıyla haberleştirilmişti. O günden sonra başlayan tartışmalar bir türlü bitmek bilmeyince, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, daha kapsamlı bir yönetim oluşturmak ve birlik beraberliği sağlamak adına olağanüstü kongre kararı aldıklarını duyurdu.

Başkan Kolcu, “biz hiç biz zaman kimseyi dışlamadık. Bütün muhtarlarımızla aynı ölçüde ve aynı anlayışla çalışmalar yapmak istedik. Kongre inanıyorum ki, kafasında soru işaretleri olan muhtarlarımızı rahatlatacaktır. Bizim amacımız Beykoz Muhtarlarını hep daha üst seviyede temsil etmek olmuştur. İnşallah hayırlısı olur” ifadelerini kullandı.

Başkan Hüsnü Kolcu, Beykoz Muhtarlar Derneği’nin Olağanüstü Kongresi’ni, 29 Kasım günü saat 10.00 ile 12.00 saatleri arasında Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapacaklarını söyledi.

Çoğunluğun sağlanamaması durumunda bir hafta sonra yine aynı yer ve saatte çoğunluğa bakılmaksızın kongrenin gerçekleştirileceğini söyleyen Kolcu, çekinecek bir durumlarının söz konusu olmadığını kaydetti.

Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan Beykoz Muhtarlar Derneği Kongresi’ne, 45 mahallesi olan ilçenin 35 muhtarı katılmış, tartışmalar üzerine sadece 19 muhtar oy kullanmıştı. Kongrede, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanlığı’na yeniden seçilmişti.

Başkan Hüsnü Kolcu, kongrede kendisinin aday olduğunu ve başka adayların çıkmasını da beklediklerini ifade ederek, “kaç aday çıkarsa çıksın, Beykoz için en hayırlı olanı yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Beykoz Muhtarları olarak birlik ve beraberliği tam manasıyla sağlayacağımıza inanıyorum. Aday olacak arkadaşlarımızın da aynı hassasiyette olacaklarını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Haber: Beykoz’un muhtarları bölük pörçük

 

Haber Merkezi 

Beykoz’dan Suriye bebeklerine 150 koli yardım
Önceki Beykoz’dan Suriye bebeklerine 150 koli yardım
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz