Beykoz Meclis Üyesi Hasanoğlu’ndan İmamoğlu’na uyarı

  • 0
  • 8258
Beykoz Meclis Üyesi Hasanoğlu’ndan İmamoğlu’na uyarı
Beykoz Meclis Üyesi Hasanoğlu’ndan İmamoğlu’na uyarı
Beykoz Meclis Üyesi Hasanoğlu’ndan İmamoğlu’na uyarı
Beykoz Meclis Üyesi Hasanoğlu’ndan İmamoğlu’na uyarı

İBB’nin Beykoz Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, yaşanan deprem sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na bir hatırlatma yaptı.

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde meydana geleln deprem felaketi sonrası kentsel dönüşüme yönelik açıklamalar yeniden gündem olmaya başladı. Beykoz Belediyesi'nin Tokatköy'de başlattığı Kentsel Dönüşüm projesini engelleme çabalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Beykoz Çubuklu'da yapacağını söylediği kentsel dönüşüm projesi de tartışmaya açıldı.

4 Şubat 2022 günü Beykoz’a yapmış olduğu ziyarette Çubuklu Mahallesinde Kentsel dönüşüm ofisi açan İBB Başkanı İmamoğlu, bölgede İBB’ye ait araziyi kentsel dönüşüme sokacakları sözünü vermişti.

İmamoğlu, orada yapmış olduğu konuşmada, “Çubuklu’da dönüşüm alanı ilan edilen yerle ilgili anlayışımız şu. Önce mutlaka yerine gideceğiz, oradaki sahipleriyle oturup konuşacağız. Onlarla beraber çözüm üreteceğiz. İstanbul’un birçok yerinde süreci de böyle yönetiyoruz. Burada bu ofisi açmamızın sebebi de bu. Nasıl bir aile yapısı var, nasıl bir dönüşüm mutlu eder, şimdi bu proje sonuca yaklaştı. Önümüzdeki hafta bu projeyi göreceğiz.” ifadelerini kullanmış ve vatandaştan alkış almıştı.

İmamoğlu’nun Çubuklu ziyareti sırasında vermiş olduğu sözü hatırlatan İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, “Beykoz Çubuklu'da kentsel dönüşüm sorumluluğu İBB'de olan 5,9 Ha alan var. Sayın İBB Başkanı seçimde söz verdiği, 4 Şubat 2022'de Beykoz'a gelip "hemen başlayacağız" dediği projeye henüz başlamadı. Neden? Çünkü klavyeden olmuyor” ifadeleriyle İmamoğlu’nu eleştirdi.

Hasanoğlu, Beykoz Çubuklu Mahallesindeki 5,9 Ha büyüklüğündeki alanın 2018 yılında riskli alan ilan edildiğini hatırlatarak, dönüşüme acil ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı.

Söz konusu alanda 142 bağımsız birim bulunduğunun altını çizen Hasanoğlu, İBB'nin resmi yazışmalarında, projenin devam ettiği ifadesi yer almasına rağmen, henüz Çubuklu’da kentsel dönüşüm için bir çivi bile çakılmadığını söyledi.

İLGİLİ HABER: Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı

Haber Merkezi

Depremlerin jeofizik ve metafizik yönleri
Önceki Depremlerin jeofizik ve metafizik yönleri
Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı
Sonraki Beykoz'da tohumu getir fideyi götür dönemi başladı