Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı

  • 1
  • 16999
Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı
Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı
Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı
Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı
Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı
Ekrem İmamoğlu Beykoz’da yürümekte zorlandı

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Beykoz’a gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşlarla da bir araya geldi.

Çeşitli ziyaretler yapan İBB Başkanı İmamoğlu, Beykoz sokaklarında yürümekte zorlandı. Partililerin etrafını kuşattığı İmamoğlu’na vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

İlk durak Anadoluhisarı kalesi

Saat 15.00’da Beykoz’da gelen İmamoğlu’nun ilk durağı Anadoluhisarı’nda tadilatını İBB’nin yapmış olduğu Hisar kalesi oldu.

Burada tadilatı yapan firma yetkililerinden bilgi alan İmamoğlu, kalenin içine girerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Şantiye binasında İmamoğlu’na yapılan çalışmalarla ilgili kısa bir sunum yapılırken, kalenin kule inşaatının tamamlandığı ve yeni çalışmaların deprem sırasında yapının ayakta kalabilmesi için önemli etkisi olan işlemler olduğu bilgisi verildi.

Göksu Mahallesinin Sağlık Ocağı Projesi

Göksu Muhtarı Gül Bağdatlı, İBB Başkanı İmamoğlu’nun yolunu keserek, muhtarlık olarak mahallelerine yaptırmak istedikleri sağlık ocağının projesini Sağlık Bakanlığı’nın normlarına göre hazırladıklarını, fakat projenin İBB’de onaylanmasının geciktiğini ve bu konuda kendilerine destek verilmesini istedi.

“Balığı haram ettiler başkanıma”

Burada, kendisine sevgi gösterisinde bulunup, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlar İmamoğlu’na balık esprisi yaptı. Vatandaşlar, “Balık yemeyecek başkanım artık. Balığı haram ettiler başkanıma” şeklinde ifadeler kullandı. Burada vatandaşlar İmamoğlu’ndan iş talebinde de bulundu.

Anadoluhisarı kulüp yetkilileri de kulüp binası için yer istedi.

Anadoluhisarı Balıkçı Barınağında çay içti

Parti Meclisi Üyesi Av. Sevgi Kılıç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, meclis üyeleri Aydın Habil, Cemal Sataloğlu ve çok sayıda partilinin eşlik ettiği İmamoğlu, Anadoluhisarı’nda vatandaşların ısrarı üzerine Anadoluhisarı Balıkçı Kooperatifine giderek çay içti. Anadoluhisarı kulüp yetkilileri de kulüp binası için İmamoğlu’ndan yer istedi.

İmamoğlu Anadoluhisarı namazgâhına da uğradı. İmamoğlu namazgâhta Beykoz Belediyesi yazılı plastik sundurmayı görünce tepki gösterdi. Sundurmanın oradan kaldırılmasını isteyen İmamoğlu, namazgâhın vatandaşların en rahat şekilde namazlarını kılabilecekleri bir hale getirilmesini ve bunun yaz mevsimi öncesinde tamamlanmasını istedi.

Daha sonra beraberindekilerle birlikte Çubuklu Arabalı Vapur İskelesine giden İmamoğlu’na burada yapılması düşünülen proje hakkında çeşitli bilgiler verildi. Her gittiği yerde yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan İmamoğlu, Çubuklu’da yapılması planlanan projenin bir hafta 10 gün içinde sonuçlandırılması talimatını verdi.

İmamoğlu’na partililerden dolma ve börek ikramı

Burada Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu’nun talebini de dinleyen İmamoğlu’na partililer evlerinde yapıp getirdikleri dolma ve böreklerden ikram etti.

Buradaki temaslarının ardından Beykoz Recep Şahin Köktürk Spor Komplesine geçen İmamoğlu, İBB Spor Okulu’nun basketbolcularını selamladı. Burada da vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu çocuklara kolay gelsin diyerek başarılar diledi.

Çubuklu Beşevler’de vatandaşlara seslendi

Bölge halkının Torun Sokak ile ilgili sorunlarına çözüm istemesi üzerine hukuki sürecin devam ettiğini ifade eden İBB Başkanı İmamoğlu, sürecin analizi ve hareket yöntemi belirlenmesi noktasında görevlendirme yaptığını söyledi.

İmamoğlu, “Sizlerle görüşecekler, neyin ne olduğunu bir anlayalım. Bir dava süreci var. Eski mülk sahibi olduğunu iddia eden insanların ya da kurumların açtığı bir dava. Bakalım ne çıkacak? Ondan sonra bir şeyler söyleyebiliriz. Çubuklu’da dönüşüm alanı ilan edilen yerle ilgili anlayışımız şu. Önce mutlaka yerine gideceğiz, oradaki sahipleriyle oturup konuşacağız. Onlarla beraber çözüm üreteceğiz. İstanbul’un birçok yerinde süreci de böyle yönetiyoruz. Burada bu ofisi açmamızın sebebi de bu. Nasıl bir aile yapısı var, nasıl bir dönüşüm mutlu eder, şimdi bu proje sonuca yaklaştı. Önümüzdeki hafta bu projeyi göreceğiz.” dedi.

“Elbette işgalci değilsiniz”

Vatandaşların “işgalci değiliz” sloganlarına da yanıt veren Ekrem İmamoğlu, “elbette değilsiniz” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, projenin vatandaşların içinden seçilecek bir kısım temsilciye anlatılacağını ve ortaya konulacak yeni fikirlerle de son şeklinin verileceğini kaydetti.

İmamoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

Her şey gelip sizinle paylaşılacak. Arkadaşlarım burada oturanların huzursuz olduğunu ve kafalarının karışık olduğunu söyledi. Bunu gidermek için ben bugün buraya geldim. Ben sizlerin evinizde kaygılı yaşadığı bir anı bile istemeyen birisiyim. Bu iş siyasi bir mesele olamaz.”

İmamoğlu, daha sonra Kavacık Mahallesi’nde esnaf ziyareti yaptı. Burada vatandaşların taleplerini de dinleyen İmamoğlu, kendi sorumluluk alanlarındaki sıkıntıların giderilmesi için bütün kurumlarla işbirliği halinde yoğun bir mesai yürüttüklerini de söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz’un kupa canavarı bir şampiyonluk daha aldı
Önceki Beykoz’un kupa canavarı bir şampiyonluk daha aldı
Son 6 yılda Beykoz’da en başarılı takımız
Sonraki Son 6 yılda Beykoz’da en başarılı takımız
Yorumlar (1 Yorum)

Dora (2 yıl önce)

Masallah Cumhurbaşkanı edasında Sn Başkanım.

Yorum Yaz