Beykoz Kent Konseyine Zeytinburnu’ndan genel sekreter

  • 28.06.2020 16:27
  • Güncelleme: 28.06.2020 16:32
  • Okunma: 13077 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz yıl kasım ayında yapılan kongresiyle günlerce tartışılan Beykoz Kent Konseyi’ne Zeytinburnu’ndan genel sekreter seçildi.
Beykoz Kent Konseyine Zeytinburnu’ndan genel sekreter

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu’nun tartışmalı bir şekilde başkanlığına seçildiği Beykoz Kent Konseyi Genel Sekreterliğine, daha önce Zeytinburnu Belediyesinde çalışan Serap Uncular seçildi.

Kent Konseyi Yönetmeliği’nin Madde 14/A-1 bendine göre genel sekreter, Belediye Başkanının önerdiği 3 isim arasından Kent Konseyi İcra Kurulu tarafından seçiliyor.

Öte yandan yine aynı yönetmeliğin 16/A-1 bendine göre Belediyeler kent konseylerine, bütçelerinde ödenek ayırmak suretiyle ayni ve nakdi yardım yaparak destek sağlayabiliyor.

Başkan Sadullah Kabahasanoğlu'nun yanısıra; Ekrem Tuncer, Nevin Çalışkan, Saniye Efe, Eda Seskır, Süleyman Çalık ve Sedat Altun gibi Beykoz’un tanıdığı isimlerin yer aldığı icra kurulunun, daha önce Zeytinburnu’nda çalışan bir ismi Beykoz Kent Konseyi Genel Sekreterliğine seçmeleri şaşkınlık yaratırken, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın önerdiği diğer iki ismin ise kimler oldukları merak konusu oldu.

Geçen yılın kasım ayında yapılan kongrede, Beykoz’da günlerce konuşulan tartışmalar yaşanırken, kongrede Divan Başkanlığı’nı yapan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’ın kongreyi açık oylama usulüyle yapacağını açıklaması üzerine Bilgehan Murat Miniç adaylıktan çekilerek, kendisini destekleyenlerle birlikte salonu terk etmişti.

Beykoz Kent Konseyi Genel Sekreteri Serap Uncular Kimdir?

1981 yılında İstanbul ‘da doğdu. Orta ve lise eğitimini Zeytinburnu İmam-Hatip Lisesinde tamamladı. Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü ve ardından Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümlerini bitirdi.

İş yaşamına 1999 senesinde özel sektörde başladı. Kamudaki ilk görev yeri 2004 yılında Zeytinburnu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğünde olmuştur. 2006-2019 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde Sosyal Yardım Birim Koordinatörü olarak görev yaptı.

Aynı zamanda Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinde 6 yıl Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonunda yönetim kurulu üyesidir.

Ocak 2020 yılında Beykoz Kent Konseyi Genel Sekreterliğine seçilen Uncular aynı zamanda Beykoz Belediyesinde koordinatör olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

İLGİLİ HABER: İşte Beykoz’da demokrasinin gelmiş olduğu nokta

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz