Beykoz Kavacık’ta ANGEL Restaurant zarafeti

  • 08.07.2018 15:52
  • Güncelleme: 08.07.2018 15:57
  • Okunma: 15703 kez
  • Yorum: 0
Türkiye’nin sınırlı sayıda bölgesinde şubeleri olan ANGEL Restaurant, Beykoz’un Kavacık Mahallesi’nde açıldı. Açılış, Yusuf Ziya Arpacık'ın katılımıyla yapıldı.
Beykoz Kavacık’ta ANGEL Restaurant zarafeti

Rizeli işadamı Yakup Korkmaz’ın yeni sahibi olduğu ANGEL’in açılışını ülkücü camianın önemli isimlerinden Araştırmacı Yazar Yusuf Ziya Arpacık yaptı. Yusuf Ziya Arpacık açılışa katılmak üzere gelmiş olduğu Kavacık’ta ilgiyle karşılandı.

Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici ve işadamı Ali Bıçakçı’nın da aralarında olduğu konuklar, Yazar Yusuf Ziya Arpacık ile bir süre sohbet etti.

ANGEL Restaurant’ın yeni sahibi Yakup Korkmaz açılışta yaptığı açıklamada, 2004 yılında İstinye’de Ziyade Kebap Salonu’nda sektöre giriş yaptığını söyledi. Bir dönem büfe işletmeciliği de yapan Yakup Korkmaz, Kavacık’ta ANGEL Kafe’yi açarak bölgeye farklı bir konsept getireceklerine inandıklarını belirtti.

Yakup Korkmaz, Türkçe anlamı (Melek) olan ANGEL markasının kamuoyunda bilinen ve güven veren bir işletme olduğunu ve bu güne kadar müşterileri tarafından olumsuz bir görüş almadığını ifade ederek, “bizde bu güvene daha bir kalite katarak, ANGEL’in varlığını Beykoz’da muhafaza etmesi için tüm yenikleri takip edeceğiz.” dedi.

ANGEL Konseptine sulu yemek ekliyoruz

ANGEL konseptine, zaten var olan güler yüz ve kaliteli hizmetin yanına çalışan kesim için sulu yemeği ve diğer alternatifleri ekleyerek, potansiyeli büyütmeyi hedefliyoruz” diye konuşan İşletme Sahibi Korkmaz, “Beykoz’da tek şubemiz ama İstanbul genelinde birde Kadıköy’de var. Asıl isim sahibi Angel Grup’tur. O da Emirgan’da balık restoranıdır. Biz kafe işlettiğimiz için, bizim önceki işletmemize geldiler ve bu işi yaptığımız için ismi kullanabileceğimizi söylediler.” dedi.

Hangi kesime hitap edeceksiniz?

Bu bölgede çoğunlukla iş merkezleri var. Öğrenciler de var aynı şekilde ama bizim etrafımızda sulu yemek sunumu yapan başka bir yer yok. Biz sulu yemeğimizi insanların yiyecek tarzına göre ayarlıyoruz. Her gün üç çeşit yemeğimiz olacak burada artı salatalarımız olacak. Burgeri ön plana çıkararak pizzayı da dahil ettik. Akçabaat Köfte yoktu onu da ekledik.

“Fiyat politikamız orta seviye”

Fiyat politikamız öğrenci velisini olumsuz etkilemeyecek bir tarzda olacak. Ortalama bir insanın yemeği en fazla 22 lira olacak. Akçabaat Köftenin normalde maliyeti 13 lira ama bizde satış fiyatı 18 lira. Biz her kesime hitap etmek istiyoruz ama müşterimizi rahatsız edecek bir durumun olmamasını da önemsiyoruz. Çay ve kahve fiyatlarımız ortalamanın üzerinde olacak. Yemek fiyatlarımız da ortalamanın altında olacak.

Haftada üç gün canlı müzik

Sabah 7’de kahvaltımız hazır, çorbamız da hazır. 11 gibi sulu yemeğimiz hazır olacak. Bir de burada haftada üç gece canlı müziğimiz olacak. Toplamda sekiz personel çalışıyor.

Kavacık ANGEL Restaurant ve Kafenin açılış kurdelesini Yusuf Ziya Arpacık; İşletme Sahibi Yakup Korkmaz, Ali Biçakçı, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici ve diğer konuklarla birlikte kesti. Açılış sonrası konuklara çeşitli ikramlarda bulundu.

Haber Merkezi  

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz