Beykoz İlçe Seçim Kurulu’ndan şok karar

  • 2
  • 14205
Beykoz İlçe Seçim Kurulu’ndan şok karar
Beykoz İlçe Seçim Kurulu’ndan şok karar

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın, yöre dernekleri kanalıyla açmış oldukları standlar İlçe Seçim Kurulu kararıyla kaldırıldı.

Kavacık Kavşağında AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın 30 derneğin katılımıyla açmış olduğu standlar İlçe Seçim Kurulu kararıyla kaldırıldı. Öte yandan, Beykoz’un çeşitli bölgelerinde dernekler adına asılan “evet” pankartlarının da korsan oldukları ve yine aynı karar çerçevesinde kaldırılmaları istendi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın yapmış olduğu bu çalışmaya CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, İlçe Seçim Kurulu’nda itiraz etti. Yapılan itirazı 11 Nisan günü değerlendiren İlçe Seçim Kurulu almış olduğu kararda şöyle dedi:

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliğini Halk oyuna seçimleri nedeniyle Beykoz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mahir Taştan ve İlçe Sekreteri Temel Karadeniz tarafından İlçe Seçim Kurulu Başkanlığımıza verilen 11.04.2017 tarih ve 2017/377 sayılı dilekçesi incelendi.

Beykoz İlçe Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı dilekçesinde ilçemiz genelinde yöre vilayetlerinin isimlerini kullanarak korsan afişler asıldığından dolayı parti üyeleri tarafından yoğun tepkilere maruz kaldıklarından bahisle korsan bez afişlerin toplatılmasını talep etmiş olmakla;

298 sayılı kanunun 60/61 ve 60/ 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14 maddeleri ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'nın 2017/109 sayılı kararı gereğinde propaganda, afiş, duvar ilanı, her boyda parti flamaları, propaganda bayrakları, şehir, kasaba ve belde de asılacak yerlerin belirlenmesinde Beykoz Belediye Başkanlığı'nın göstermiş olduğu yerler dışında yerlere afiş, duvar ilanı, parti bayraklarının asılmayacağından Beykoz Cumhuriyet Halk Partisi tarafından itiraz edilen yöre vilayetlerinin isimleri kullanılarak asılan afişlerin KALDIRILMASINA ve kararın gereğinin yapılması için Beykoz Belediye Başkanlığına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Beykoz Kaymakamlığına bilgi için Beykoz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığına gönderilmesine karar verildi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ise, 30 yöre derneğinin bir araya geldiği etkinlikte, "Her dönem, her seçim birileri geliyor burada sahayı kirletiyor ama biz temizliyoruz. Şu 1.5 ayda kendimizi anlatmaktan çok onların kirlettikleriyle uğraştık. Bu millet kimin kırıp döktüğünü, kimin onardığını da biliyor. Şurada 1 haftalık bir süre kaldı. İstanbul'da yaklaşık 300 STK, bizde bu duyarlılıkla hareket eden otuza yakın derneğimizle bir aradayız. Gönüllülük esaslı ve hemşeri derneklerimiz var. Altı gün boyunca bu standımız açık duracak. Burada gönüllülük esasına dayalı çalışan arkadaşlarımız olacak. Şunu unutmayalım. Biz bu sokağa sahip çıkmazsak gelip başkaları sahip çıkıyor. Eğer bu ilçeye biz sahip çıkmazsak bazıları sahip çıkmaya çalışıyor. Hava asla ve asla boşluk kabul etmiyor." ifadelerini kullanmıştı…

AK Parti adına İlçe Seçim Kurulu’nda görev yapan İlçe Başkan yardımcısı Yüksel Baki ise alınan bu karara katılmadığını ifade ederek, şerh düştüğü görüldü.

İLGİLİ HABER: Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek

Haber Merkezi

Giresunluların Başkanı AK Parti Beykoz'da vefa arıyor
Önceki Giresunluların Başkanı AK Parti Beykoz'da vefa arıyor
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları