Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek

  • 2
  • 8623
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek
Beykoz'un STK'ları referandumda evet diyecek

Beykoz'da 30 sivil toplum kuruluşu, Kavacık Meydanında halk oylaması için evet standı açtı.

Halk oylamasına sayılı günler kala Beykoz'da 30 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için "evet" standı açtı.

Kavacık Meydanı'nda AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen açılışa AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

"Altı gün boyunca bu stantlar açık duracak"

Açılış programında konuşan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şu cümlelerle konuştu:

"Her dönem, her seçim birileri geliyor burada sahayı kirletiyor ama biz temizliyoruz. Şu 1.5 ayda kendimizi anlatmaktan çok onların kirlettikleriyle uğraştık. Bu millet kimin kırıp döktüğünü, kimin onardığını da biliyor. Şurada 1 haftalık bir süre kaldı. İstanbul'da yaklaşık 300 STK, bizde bu duyarlılıkla hareket eden otuza yakın derneğimizle bir aradayız. Gönüllülük esaslı ve hemşeri derneklerimiz var. Altı gün boyunca bu standımız açık duracak. Burada gönüllülük esasına dayalı çalışan arkadaşlarımız olacak. Şunu unutmayalım. Biz bu sokağa sahip çıkmazsak gelip başkaları sahip çıkıyor. Eğer bu ilçeye biz sahip çıkmazsak bazıları sahip çıkmaya çalışıyor. Hava asla ve asla boşluk kabul etmiyor."

"Yapacakları çok bir şey kalmamıştı"

Açılış töreninin konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, millete ne zaman ihtiyaç duysalar, milletin çekinmeden koşarak geldiğini söyledi.

Çelikbilek, "Kim ne derse desin bana göre, o kalkışmayı yapanların en aciz kaldıkları yer Fatih Sultan Mehmet Köprüsüydü. Çünkü yapacakları çok bir şey kalmamıştı. Sizler çok erken saatte millete ait olan ve onların gasp ettikleri tankları ele geçirerek hareketlerini bitirdiniz. Eğer bu direnişin bir filmi çekilecek olursa Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki o direniş oldukça anlamlı bir şekilde işlenecektir. Bu kalkışma 15 Temmuz'un arkasındaki olayın bir daha olmaması içindir. Eğer bu adımı atmazsak, 16 Nisan'da sandıklardan eveti gümbür gümbür çıkartmazsak, darbecileri sandığın dibine hapsetmezsek, sizlerin evlatları muhakkak ki yeni 15 Temmuzlarla karşılaşacaktır." ifadelerini kullandı.

"Ecdadımız inancı uğrunda şehit olmuş"

Başkan Çelikbilek'in ardından kürsüye gelen AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'da ülkede siyasi bir gerçeklilik olduğunu ve bunu hatırlatmanın faydalı olacağına inandığına değinerek, "Ne diyor şair? "Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." Bizim ecdadımız inancı uğrunda bu topraklar şehit olmuş." şeklinde konuştu.

Osmanlı Devleti'nin yıkılmasının ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğunu ve kurulan hükümetler nedeniyle 64 defa yeni devlet kurulduğunu söyleyen Turan, şu cümleleri kullandı:

"15 Ayda bir hükümet değiştirmişiz"

"Ecdadımız dünya devleti kurmuş. 200 tane devletin 64 tanesini siz yönetmişsiniz. Ne kadar büyük bir millet olduğumuzu şöyle bir düşünelim. 94 yıldır bu topraklarda hükümetler gelmiş gitmiş. Kaç tane hükümet gelmiş? 65 hükümet gelmiş. Hiç hayal mahsulü bir takım fantezilerle insanları korkutmaya gerek yok.  Siyasi fotoğraf ortadadır. 94 bölü 65 ne yapıyor? 15 ay. Kaç yıllığına seçiyoruz hükümeti? 5 yıl. 15 ayda bir hükümeti değiştirmişiz. Beş yıl kalamamış. Tek parti dönemini ve AK Parti dönemini çıkartırsak 8 aya bir hükümet düşüyor."

Konuşmasında istikrar vurgusu ve Amerika'daki hükümet sayısına dikkati çeken Milletvekili Turan, sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Evinde işler ters gitse, aile üyelerinle tartışıyorsun"

"O devlet dağılıyor ve yenisi kurulduktan sonra 64 defa daha kuruluyor. Yönetimde istikrar yoksa, ülkede istikrar yoktur. Gelin şu yönetimi istikrara kavuşturalım diyoruz. Bunun nesine itiraz ediyorsun kardeşim? 8 Ayda bir hükümet değişirse nasıl istikrar olsun. Amerika'da 228 senede 45 hükümet gelmiş. Amerikalılar bizden daha mı geçimli, daha mı uyumlu? Evinde bile işler ters gitse, aile üyelerinle oturup tartışıyorsun. Memlekette 8 ayda bir hükümet değişirse bunu konuşmayacak mıyız? 65 hükümet kendi vaktinde gelseydi bu ülkeye 65. hükümeti 2182 yılında görecektik."

Protokol konuşmalarının ardından Kavacık Meydanı'nda kurulan stantlar için kurdele kesildi. 16 Nisan Halk Oylamasında evet diyecek STK'lar ise şunlar:

Beykoz Samsunlular Derneği
Beykoz Gümüşhaneliler Derneği
Beykozlu Ordulular Derneği
Sinop İli ve İlçeleri Derneği
Tokatlılar Dayanışma Derneği
Batumlular Derneği
Beykoz Bayburtlular Derneği
Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği
Beykoz Rizeliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği
Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği
Bey-Der Can Simidi Derneği
Özgür-Der Beykoz Şubesi
Hakeder Beykoz Şubesi
Anadoluhisarı Göksu Mahallesi Kalkındırma ve Dayanışma Derneği
Beykoz Musiki Derneği
Beykoz Motorcular Derneği
Beykoz Taraftarlar Derneği
Beykoz Trabzonlular Derneği
Beykozlu Çeçenler Derneği
Görentaş Köyü Yardımlaşma Derneği
Giresun Kırıklı Derneği
Mesudiye Gürpınar Derneği
Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği
Gündoğdu Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Mahmudiye Köyü Yardımlaşma ve Sosyal Yaşam Derneği
Beşpınar Beşbıyık Derneği
TÜGVA Beykoz Şubesi
Ensar Vakfı Beykoz Şubesi
İim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi
Yeşilay Beykoz Şubesi
İHH İnsani Yardım Derneği Beykoz Şubesi

Haber Merkezi

Başkan Çelikbilek, Beykoz basınıyla bir araya geldi
Önceki Başkan Çelikbilek, Beykoz basınıyla bir araya geldi
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (2 Yorum)

SEMİH (8 yıl önce)

Bu ENSAR VAKFI bildiğimiz ENSAR vakfımı ???

Ramiz (8 yıl önce)

STK'lar baya kişi toplamışlar meydana.. Meydan hınça hınç stand doluydu.. Pek insan yoktu. 30 tane stand vardı toplasan 40-50 kişi.. Biraz daha iyi ihtimalle durakta gürültüye maruz kalanları da kataran 60-70 olur...

Yorum Yaz