Beykoz, İBB'den 190 kilometre yol istedi

  • Güncelleme: 01.12.2020 15:39
  • Okunma: 1673 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz günlerde Dost Beykoz'un da haberleştirdiği İBB'nin yol bakım çalışmalarıyla ilgili Beykoz Belediyesinden yeni bir talep geldi.
Beykoz, İBB'den 190 kilometre yol istedi

Dost Beykoz'un, "Beykoz'daki 10 yıllık asfalt sorununu İBB çözdü" başlığıyla Büyükşehir Belediyesinin açıklamalarını okuyucularına aktardığı haber sonrası ilçe belediyesinden bir açıklama geldi.

Beykoz Belediyesi de sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, ilçe genelinde İBB sorumluluğunda 191 kilometre yol bulunduğunu fakat İBB'nin bugüne kadar sadece 1.5 kilometrelik kısmında bakım-onarım çalışması yaptığı ifade edildi.

Açıklamada, ilçenin toplam yol uzunluğunun bin 489 kilometre olduğunu ve bunun 191 kilometresinin ana arter olduğuna dikkati çeken Beykoz Belediyesi, ana arter olmayan bin 298 kilometre uzunluğundaki yolun bakım-onarım çalışmalarının ilçe belediyesi tarafından yapıldığı bildirildi.

Beykoz Belediyesi ana arter bakımlarının bir kısmının geçmişte ilçe belediyesi tarafından yapıldığını da hatırlatarak, artan maliyetlerin bütçeye yük getirdiğini de açıklamalarına ekledi.

"Bir yılda 1,5 kilometre bakım yapıldı"

Beykoz Belediyesi, şu ifadeleri kullandı:

"24 Şubat 2020'de Beykoz Belediyesini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine bu sorun anlatılmış, İBB sorumluluğundaki yolların bakımının yapılması istenmiştir. Onlarca toplantı ve bir seneye yakın süre sonunda İBB, 191 kilometre yolun 1,5 kilometresinin bakımını gerçekleştirmiştir."

Beykoz Belediyesi, 191 kilometrelik yolun yüzde 0,7'si olan 1,5 kilometrelik yolun bakımını yapan İBB'ye teşekkür ederken, geriye kalan ve ana arterlerin yüzde 99,3'lük kısmı olan 189,5 kilometrelik yolun bakım ve onarımının da hassasiyetle yapılmasını talep etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Belediyesi, Yol, İBB

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz