Beykoz'daki 10 yıllık asfalt sorununu İBB çözdü

  • Güncelleme: 28.11.2020 17:43
  • Okunma: 2369 kez
  • Yorum: 0
İBB, yaklaşık 10 yıldır herhangi bir asfalt çalışması yapılmayan Beykoz Anadolukavağındaki sorunu çözdüğünü bildirdi.
Beykoz'daki 10 yıllık asfalt sorununu İBB çözdü

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesabından yaptığı video içerikli duyuru paylaşımında, içinde Beykoz'un da olduğu üç ilçede kış ayları öncesinde çalışmaların tamamlandığını kaydedildi. Paylaşımda Anadolu Kavağı yolunu 10 yıl sonra asfalt ile buluşturulmasından bahsedilirken İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 42 cadde ve sokakta asfaltlama yaptıklarını kaydetti.

İBB, "3 ilçede daha kış öncesi çalışmaları tamamladık, Anadolu Kavağı yolunu 10 yıl sonra asfalta kavuşturduk. Yağmur sonrası taşkınların yaşandığı noktalarda altyapı çalışmalarını tamamladık, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beykoz olmak üzere 42 cadde ve sokakta asfaltlama yaptık." ifadelerini kullandı.

İBB Anadolu Yakası Yol Bakım ve Onarım 8. Bölge Müdür Yardımcısı Halil Başer, "Ekiplerimizce 2020 yılı içerisinde Sancaktepe, Çekmeköy ve Beykoz olmak üzere 42 cadde ve sokakta asfalt çalışması tamamladık." diye konuştu.

Anadolu Feneri Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Çiftçi de Beykoz bölgesinde çok şeyler yapıldığını kaydederek, "6 Ay gibi bir süre içerisinde yollarımız açıldı, kanallarımız temizlendi." dedi.

Anadolu Kavağı Mahallesi sakinlerinden Mete Yılmaz, mahalleye ulaşan yollarının yaklaşık 10 yıldır herhangi bir tamir görmediğini ifade ederken, Mahalle Muhtarı Serdar Lüleburgaz da şunları söyledi:

"Bu yolda defalarca kazalar oldu. Kendi araçlarımızda ön takım diye bir şey kalmamıştı. İlçe belediyesine ben devamlı 6 yıldır başvurularda bulundum. Bir gelişme olmadı. Sağ olsun Büyükşehir Belediyesi 10 ay gibi bir süre önce yaptığımız başvuru sonuçlandı."

Cumhuriyetköyü Muhtarı Ali Durmuş da şöyle konuştu:

"Yanılmıyorsam bütün Beykoz'un 300-400 kilometre yolu var. Mesela Cumhuriyet Köyü ile Reşadiye arasında yılda en az 10 tane kaza oluyordu. Yol virajlıydı ve dallar tamamen kapatmıştı. Belki küçük bir operasyon ama bütün bu dalların budanması sanki bahçede güllerin açması gibi. Yollarımızda güller açtı. Kaza noktasında müthiş bir düşüş oldu. Çünkü yol görünüyor artık."

Ayrıca hazırlanan video görüntülerinde Anadolu Kavağı sakinleri tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na teşekkür edilen bir pankarta da yer verildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İBB, Asfalt, Hazırlık

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz