Beykoz FSM Köprüsü cezalarında yeni gelişme

  • 05.12.2018 13:12
  • Güncelleme: 05.12.2018 16:26
  • Okunma: 10079 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde (FSM) geçen hafif ticari araçlara kesilen ceza ile ilgili sürpriz bir gelişmenin yaşandığı anlaşıldı.
Beykoz FSM Köprüsü cezalarında yeni gelişme

Dost Beykoz.com.tr'nin haberi sonrası gündeme gelen cezaların bu sabah silindiği anlaşıldı. Dün akşam sistemden 25 bin 475 TL ceza görünen bir araç sahibi yeni sorgulama yaptığında her hangi bir cezanın olmadığını gördü. Benzer tablo ile başka birçok araç sahibinin karşı karşıya kaldığı biliniyordu.

Beykoz’da özellikle Ayhan Hepgül bu konuda ciddi mağduriyet yaşamıştı…

YAVUZ Sultan Selim Köprüsü’nün faaliyete geçişi sonrası, FSM’den geçiş yapan bazı araçların geçişi yasaklanmıştı. Ancak durumdan haberi olmayan çok sayıda araç sahibi, kendilerine tebliğ edilen veye sistem üzerinden yaptıkları sorgulamada şoke olmuştu. Her geçiş için 600 TL'lik ceza kesilen araç sahiplerinden 200 bin liraya kadar ceza kesilen olmuştu.

Ancak bu sabah, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne ait sistem üzerinden sorgulama yapan araç sahipleri farklı bir tablo ile karşılaştı. Yapılan sorgulamalarda cezaların görünmediği anlaşıldı.

AKŞAM BAKTIĞINDA 25 BİN 475 TL GÖRÜNÜYORDU

Sistem üzerinden dün akşam yaptığı sorgulamada 25 bin 475 TL borcu olduğunu gören Doğan Kılınç'a ait aracın plakası üzerinden yapılan sorgulamada, söz konusu cezanın görünmediği anlaşıldı. 


 

'BORÇ SİLME SÖZ KONUSU OLMAZ'

Ancak, bu durumun, sistemde yaşanan teknik bir sorundan kaynaklı olup olmadığı anlaşılamadı. Hurriyet.com.tr'nin ulaştığı bir Ulaştırma Bakanlığı personeli ise borç silmenin söz konusu olamayacağını söyledi.

iLGİLİ HABER: FSM Köprüsü’nden Beykoz esnafına ağır fatura

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz