Beykoz, değerlerine sahip çıkıyor

  • Güncelleme: 11.01.2021 15:26
  • Okunma: 7348 kez
  • Yorum: 3
Daha önce Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi olarak Beykoz'da hizmet veren spor salonunun adı bir süre önce İBB Spor Kompleksi olarak değiştirilmişti.
Beykoz, değerlerine sahip çıkıyor

Beykoz'un simgesel isimlerinden Recep Şahin Köktürk'ün adını uzun yıllar taşıyan Spor Salonunun adı, 'İBB Spor Kompleksi' olarak değiştirilmişti.

Dost Beykoz yazarı Erdal Öztürk bir makalesinde ise konuyu gündemine almış duruma tepki göstermişti.

"Yapabiliyorsan aynı isme kavuşsun"

Erdal Öztürk, "Beykoz Halkı Gözüyle" başlıklı makalesinde İBB ve Beykoz Belediyesi Cemal Sataloğlu'na hitaben, "Sorabiliyorsan, R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nun ismini söktüler.  Beykoz’un çok değerli ismini sökmek kimin haddine… Yapabiliyorsan tekrar aynı isme kavuşsun." ifadelerini kullanmıştı.

Bu tepki üzerine girişimlerde bulunan İBB Meclis Üyesi Cemal Sataloğlu, yıllardır Beykozluya hizmet veren spor salonunun adının yendien 'Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksi' olarak değiştirilmesini sağladı.

Erdal Öztürk ise bu hassasiyet nedeniyle Cemal Sataoğlu'na Beykoz halkı adına teşekkür etti. Öztürk, Sataoğlu'na "Beykoz'un değerledine sahip çıktığı için teşekkür ediyorum" dedi.

Beykoz'un bir değeri olarak bilinen Şahin Köktürk adı yaklaşık 20 yıldır bu alanda yaşatılıyordu.

Öztürk, köşe yazısında Beykoz Korusunun yarısının kullanıma kapalı olduğunu ve bu alanın da kullanıma açılması gerektiğini ifade etmişti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, R. Şahin Köktürk

Yorumlar (3 Yorum)

Yekta Tahmas (1 hafta önce)

Bu hareketten sonra, bakın Beykoz'un değerlerine sahip çıkıyoruz demeyin. Şahin hoca hepimiz için bir değerdir, elbette ismi yaşayacak. Ama Şahin hoca ne yetiştirdi; sporcu. Sizler sporcu yetilebilecek mekanları, örneğin Beykoz Kulüp binası ve tesislerini ne hale getirdiniz.

Mustafa (2 hafta önce)

Boş verin spor kompleksi nin ismini dert edinmeyide kesilen ağaçlara yapılan ihbarlara Bi zahmet müdahale edin lüks ofislerinizden odalarınızdan çıkıp

Libero (2 hafta önce)

Kesinlikle doğru olan bu hepimizde emeği olan Şahin hocamıza yakışır.Katkısı olan herkese teşekkürler. Ayrıca başka sahip çıkılacak değerlerimize de ufak da olsa bir vefa gösterebildik mi..Mesela herkesin ağzından düşmeyen Beykoz Camcilıği,Çeşm-i Bülbül,Beykozu ziyaret edenlere verilen en değerli hediye,Cumhuriyet döneminde Osmanlı 'ın unutulan bu değerini kim yeniden ortaya çıkarmış,canlandırmış, bir çok ustalar yetiştirmiş,Avrupa da Türk camcilığını temsil (Şişe Cam desteği ile) araştırdık mı,bilenler var mutlaka ama vefa gösterdik mı,Bütün Belediye Başkanları hediye verirken hiç bunun hikayesini düşündülermi,Saygılar..Bütün Beykozun değerlerine...

Yorum Yaz