Beykoz’daki taciz davasında karar verildi

  • 0
  • 14472
Beykoz’daki taciz davasında karar verildi

Beykoz Kavacık’ta okuldan çıkıp evine giden M.D’ye sözlü tacizde bulunan Y.G ve H.Y ile ilgili Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi kararını verdi.

Dost Beykoz Gazetesi Yazarı Ekrem Tuncer’in, 2018 yılı Mart ayında yazmış olduğu taciz başlıklı yazısında konu edindiği iğrenç olayın yargı aşaması tamamlandı.

Akşam 21.30 sularında okuldan çıkıp, 23.30 civarında gelmiş olduğu Kavacık’ta otobüsten inip evine doğru yürüyen M.D’nin yanına mavi renkli Mini Cooper marka bir araç yanaştı. Aracın yanına yanaşmasıyla tedirgin olan kıza, aracın içinde bulunan Y.G isimli şahıs, “biz seni bırakalım gülüm bu saatte yorulma” şeklinde sözlü tacizde bulundu.

M.D, bu yaklaşım karşısında korkarak adımlarını hızlandırsa da, aynı ifadeleri kapsayan tacize defalarca maruz kaldı. Taciz şoku yaşayan M.D’nin durumunu fark eden bölge esnafları duruma müdahale etti. Korkudan panikleyen öğrenciyi esnaflar sakinleştirmeye çalıştı. Esnafların o gece evine bıraktığı M.D yaşadığı iğrençliği yargıya taşıdı.

Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen 2 celsede tamamlanan davada karar verildi. Görgü tanıklarının ve müştekinin ifadelerini değerlendiren mahkeme, “her iki şahsa birer yıl hapis cezası” verdi. Mahkeme ayrıca cezaları 5 yıl denetimli serbestliğe dönüştürerek, beş yıl içinde aynı suçun işlenmemesi ve denetimli serbestliğe uyulması durumunda bir yıl hapis cezasının infaz edilmiş sayılacağına hükmetti.

Mahkemeden hürriyet vurgusu   

Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi, sanığın eylemi işleyiş şekli, eylemin katılan nezdinde tüm kadınların sokakta özgürce yürüme hürriyetini ihlal etmesi, bu tür suçlarda uygulanacak takdiri indirimin kamu vicdanlarında yaratacağı rahatsızlık dikkate alınarak, sanığa tayin olunan bu cezasından başkaca kanuni,  indirim ya da artırım yapılmasına yer olmadığına karar verdi.

Haber Merkezi

Beykoz’da karne heyecanı yaşandı
Önceki Beykoz’da karne heyecanı yaşandı
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz