Ekrem TUNCER
  • 20/03/2018 Son günceleme: 20/03/2018 20:24
  • 19.055

Geçtiğimiz günlerde Beykoz'un Kavacık Mahallesi'nde, otobüsten inip evinin yolunu tutmuş kendi halinde, üniversite öğrencisi bir kızımızın araçlı iki kişi tarafından taciz edilmesi olayına maalesef şahit olduk. 

Taciz eden kişiler kırklı yaşlarda ve dış görünüşleri itibariyle de toplumda ‘saygın’ konumda ‘çağdaş’ kişiler. 

Sözle yapılan ve araç takibiyle devam eden bu olayda hanımefendi; takdir edersiniz ki çok korkmuş ve ileriki zamanlarda çeşitli travmalar yaşamasına sebep olabilecek psikolojik yönden de ağır bir darbe almıştır. 

Şimdilerde her zaman okul dönüşü kullanmış olduğu yürüme yolunu, yani otobüsten indikten sonra evine  gittiği 10 dakikalık mesafeyi abisinin refakatinde gitmektedir. 

Taciz; o anda yaşanan sıkıntıyla bitmeyen, sonrasında ağır travmalara sebebiyet veren, yaşanması çok ağır bir durum.

İşin mağdur cephesinden, mağduriyete sebep olanlara dönersek; polis bu iki kişiyi yakaladığında alkollü çıkıyorlar ve tabii ki inkâr ediyorlar. 

Tacizcilerden birisi Türkiye’de birçok noktada şubesi olan ‘saygın’ bir işletmenin sahibi. Diğeri ise; birçok bakan ve milletvekili ile Facebook’ta resim paylaşan ortam çocuğu. 

Toplumun önünde olan kişilerle rica edip resim çektiren veya haberleri olmadan çaktırmadan bu işi yapan tiplere dikkat etmek icap ettiğini şimdi daha iyi anlıyorum. 

Devlet büyüğü kendisiyle fotoğraf paylaşmak isteyen bir kişiyi geri çevirse; ne kadar kaba davrandığı yazılır/çizilir. 

Ama aynı yazan/çizen takım böylesi bir olayda; ‘Tacizci falan bakan ile tanışıyormuş’ başlığıyla resmi paylaşmayı da es geçmez. 

Konumuza dönersek;

Sıfatlarına baksan hiç böyle bir durum yapmışlardır, demeyeceğimiz bu tipler aramızda yaşayan gizli sapıklardır. 

Hani derler ya; ‘gözümle görsem inanmam’

Bende olayı ilk gördüğümde inanamadım ve bir süre takip ettim. ‘Acaba kız bir yakınları da onunla bir konuda sürtüştüler de ikna etmeye mi çalışıyorlar?’ diye de düşündüm. Ama sonrasında olayın besbelli bir taciz olduğuna üzülerek ikna oldum. Yaklaşık bir km boyunca kızı takip ederek taciz ettiler. 

Allah böylesi insanların sapkınlıklarından toplumumuzu muhafaza etsin. 

Birileri çıkıp; bayanları tek olarak asansöre binmemeleri hususunda uyarınca veya gece belli saatten sonra dışarıya tek çıkmamalarını nasihat ettiğinde, toplum olarak “bu zamanda da böyle ikazlar yapılır mı?” refleksi veriyoruz. 

‘Bu tacizciler o haleti ruhiyeleriyle, asansör içerisinde bir bayanı tek görseler acaba ne yaparlardı?’ Sorusuna cevabı olanlar var mı?

Durup düşünmekte fayda var.

Yazarın Yazıları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz