Beykoz’daki odun kavgasında yeni gelişme

  • 23.12.2021 13:21
  • Güncelleme: 23.12.2021 13:31
  • Okunma: 5601 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çayırı’nın olduğu bölgede ağaçların budanması sonrası yaşanan tartışma yeni bir boyut kazandı.
Beykoz’daki odun kavgasında yeni gelişme

Dost Beykoz’un konuyu, “Beykoz’da İBB ekipleri ile vatandaş arasında odun kavgası”  başlığıyla haberleştirmesi üzerine bir açıklama yapan İBB Meclis Üyesi Gülay Demirel, konunun İBB ile alakası olmadığını söyledi.

İBB’nin ilgili birimi ile görüştüğünü ve Beykoz’da o bölgede, İBB’nin her hangi bir budama işlemi yapmadığını öğrendiğini söyleyen Bayan Demirel, söz konusu çalışmayı yapan kurumun Beykoz Belediyesi olduğunu belirtti.

Konunun Beykoz Belediyesi ekibiyle vatandaş oluşan bir olumsuzluk olduğunu kaydeden Gülay Demirel, İ.B.B. bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapmış olduğu budama işlemi sonrası çıkan ağaç dallarını kompost tesislerine götürerek tekrardan işleme aldığını ve gübre olarak kullandığını dile getirdi.

Gülay Demirel, “İBB ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ise Sosyal Yardımlaşma Birimimiz gerekli araştırmayı yaptıktan sonra ihtiyaçlarını gidermek üzere desteklerini sunar. İki dal ağaca muhtaç olan vatandaşımızı sorgulamak yerine, vatandaşımızı bugün bu hale getiren anlayışı sorgulamak daha doğru olur diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Odun, İBB, Gülay Demirel