Beykoz’da İBB ekipleri ile vatandaş arasında odun kavgası

  • 23.12.2021 09:47
  • Güncelleme: 23.12.2021 09:47
  • Okunma: 4019 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çayırında ağaçlar budandı. Yasa gereği yetki İBB’de. Beykoz Belediyesi ‘biz kestik’ dedi. Kimin kestiği, ne olduğu belli olmadan birde odun kavgası çıktı.
Beykoz’da İBB ekipleri ile vatandaş arasında odun kavgası

Kesilen ağaçların bir kamyona yüklendiğini gören İBB Ekipleri olayı Polise bildirdi.  Ortaçeşme Stadı yanında yer alan yılların ağaçları budanıp yeniden açmak için mevsimini bekleyecek iken kesilen ağaçları bir vatandaş evinde yakmak için kamyona yükletti.

Çalışma yapan İBB ekiplerinin ihbarı sonrasında Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bir ekip bölgeye intikal etti. Çalışma yapan ekip sorumlusunun talebi üzerine kamyona yüklenen odunlar tekrar yola boşaltılırken ardından dozer vasıtası ile çalışma yapan kamyonlara yüklendi.

Bu esnada kesilen ağaç parçalarını almak isteyen vatandaş ile İBB ekipleri arasında yaklaşık yarım saati bulan bir ağız dalaşı yaşanırken, kesilen odunları kamyona yükleten vatandaş, mağduriyetini dile getirse de çare olmadı. Vatandaş odunlara ihtiyacı olduğunu söyleyerek İBB ekiplerini ikna etmeye çalıştı. İkna olmayan İBB ekipleri odunlar vatandaşın yüklettiği kamyondan boşalttırdı.

Vatandaş kendisine kesilen ağaç parçalarını alabileceğinin söylendiğini haykırarak, isyan ederken, İBB görevlileri ise bunun mümkün olmadığını her zaman için budama yapılan ağaçların kendileri tarafından götürüldüğünü dile getirdi.

Çalışma, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gözetiminde devam etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Odun, Kavga, Budama