Beykoz'daki lise binasıyla ilgili iddialar gerçek değil

  • 0
  • 11435
Beykoz'daki lise binasıyla ilgili iddialar gerçek değil

Beykoz Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin sağlam olmadığına ilişkin iddiaları okul müdürlüğü yanıtladı.

Geçtiğimiz günlerde Seda Albayrak isimli şahsın Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ilişkin iddialarını "Beykoz'da okulun çürük demirleri çimentoyla kapatıldı" başlığıyla gündeme taşınmıştı.

İddiaların ardından Okul Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İstanbul Sismik Riskin azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne taşındığı hatırlatıldı.

Açıklamada, "Ev sahibi konumunda olan Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, 2012 yılında güçlendirilmiştir. Taşıma sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü teknik elemanlarınca, 24.02.2023 tarihinde bu okulumuzda yerinde inceleme yapılmış olup, binanın riskli olduğuna ilişkin bir değerlendirme yapılmamıştır." ifadeleri kullanıldı.

Haberlere konu olan kısmın okulun su deposunun bulunduğu kısım olduğu kaydedilerek, şunlar kaydedildi:

"Merdiven altında yer alan ve yeterli havalandırma imkânı olmadığı için oluşan aşınmayı önlemek için paslanmayı önleyici kimyevi müdahale ile özel sıva uygulanmıştır. Ana bina ve diğer eklentilerde benzer bir aşınma ve olumsuzluk bulunmamaktadır. İstanbul Valiliği bünyesinde İstanbul ilinin deprem riskini önleme çalışmalarını yönetmek için faaliyet gösteren İstanbul Proje Koordinasyon Birimi yetkililerince 06.03.2023 tarihinde başlayan hafta içinde okul paydaşlarına bilgilendirme yapılacaktır. Adı geçen okulumuzla ilgili basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır."

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Haber Merkezi

Bilim adamları Beykoz'u anlata anlata bitiremiyor
Önceki Bilim adamları Beykoz'u anlata anlata bitiremiyor
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz