Beykoz'da okulun çürük demirleri çimentoyla kapatıldı

  • 0
  • 12963
Beykoz'da okulun çürük demirleri çimentoyla kapatıldı
Beykoz'da okulun çürük demirleri çimentoyla kapatıldı

Sosyal medyada yapılan paylaşımda Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde çürümüş demirlerin çimentoyla kaplandığı iddia edildi.

Sosyal medya platformu Twitter'da yapılan paylaşımda Seda Albayrak isimli kişi, Şehit Murat Akdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin su deposundaki demirlerin çürüdüğünü, çürüklerin çimentoyla kaplandığını, şikayet etmesine rağmen herhangi bir iyileştirme adımının atılmadığını ve lisenin Valilik tarafından Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ev sahipliği yaptığını yazdı.

-"1400 öğrenci tehlike altında"

Söz konuşu paylaşım çok sayıda görüntülenme alırken Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

"Beykoz Şehit Murat Akdemir MTAL’in zemin kattaki su deposunun tavanındaki demirler paslanmış dökülüyor ve beton un gibi dağılıyor. Korozyon haf safhada. Şikayet etmeme rağmen bilirkişilerin gelip inceleyeceği yerde demirlerin göründüğü yerleri çimentoyla sıvadılar. Olası bir depremde 700e yakın öğrenci göçük altında kalacak. Önlem alınması gerektiği yerde üstü örtülüyor."

"Sıva yapın diyen kim çok merak ediyorum. Üstelik bu okul güçlendirildiği gerekçesiyle yıkım kararı alınan Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Yani sabah 700 öğleden sonra 700 öğrenci tehlike altında."

Haber Merkezi

Beykoz'da 1+1 satılık harabe 860 bin lira
Önceki Beykoz'da 1+1 satılık harabe 860 bin lira
İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Sonraki İstanbul'da kiranın en yüksek olduğu 5. ilçe Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz