Beykoz'da Türk-Alman'a ring sefer müjdesi

  • 0
  • 19019
Beykoz'da Türk-Alman'a ring sefer müjdesi
Beykoz'da Türk-Alman'a ring sefer müjdesi

Dost Beykoz'un Aralık 2017'de haberleştirerek gündeme taşıdığı Türk-Alman Üniversitesi öğrencilerinin ulaşım çilesi sona eriyor.

Türk-Alman Üniversitesi, dönemin Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Almanya Eğitim ve Bilim Bakanı Dr. Annette Schavan'ın 30 Mayıs 2008 tarihinde imzaladıkları protokolle kurulmasına karar verilmişti.

Türk-Alman Üniversitesi öğrencilerinin uzun zamandır Beykoz Belediyesi ve İETT üzerinden yaptığı başvurulardan netice alınamazken, rektörlük konu üzerine son sözü söyleyerek, tartışmaları sonlandırdı.

Üniversite öğrencilerinin soğuk hava koşullarında ve sınav dönemlerinde ulaşım konusunda sıkıntı çektiği bölgeye Üniversite Rektörlüğü tarafından ring sefer koyulmasına karar verildi.

Türk-Alman Üniversitesi Basın-Halkla İlişkiler Birimi'nden yapılan açıklamada 2017-2018 Bahar Dönemi itibariyle sabah 08.00'den itibaren gün içinde Kavacık ve üniversite yönünde 15'er dakika aralıklarla 18, üniversite-Kavacık yönünde akşam 17.00'ye kadar 15'er dakika aralıkla 21 sefer yapılacağı belirtildi.

Üniversitenin resmi web sayfasından yapılan duyuruda ise Kavacık araç kalkış noktasının Sedir Sokak olarak belirlendiği, araç içerisinde ücret toplamanın yasak olduğu ve tatil günlerinde hizmet verilmeyeceği belirtildi.

Ring hattının üniversite kalkış noktası Şahinkaya Caddesi Kampüs Girişi olarak belirlenirken, kart satış ve ödeme noktası da yine burada oluşturulacak.

Ring hattı ile ilgili 0 (537) 834 3303 numaradan Yücel Turizm'den bilgi alınabilecek.

Ring servis hizmetini kullanmak isteyenlerin Yücel Turizm’e kayıt yaptırmaları ve servis kartı almaları gerekiyor.

Türk Alman Üniversitesi - Kavacık ring hattı sefer saatlerine ulaşmak için tıklayınız.

İLGİLİ HABER: Türk Alman Üniversitesi öğrencilerinin ulaşım çilesi

Haber Merkezi

Beykoz’da şehit gecesine gelmeyenler çok şey kaçırdı
Önceki Beykoz’da şehit gecesine gelmeyenler çok şey kaçırdı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti