Beykoz'da küçük bir ihale hikayesi

  • 0
  • 13917

Daha önce mahalle isminin yanlış yazılması nedeniyle iptal edilen Beykoz Öğümce'de yapılacak olan Hayvan Rehabilitasyon ihalesini tanıdık bir firma kazandı.

Beykoz Belediyesi daha önce Öğümce Mahallesi olarak belirtmesi gerektiği hayvan barınağı ihalesini Mahmutşevketpaşa olarak belirttiği gerekçesiyle iptal ettiği ihaleyi yeniden yaptı.

Tekliflerinin değerlendirme sürecinde olduğu ihaleyi tanıdık bir ismin kazandığı dile getirildi.

İhaleyi ise daha önce Dost Beykoz'un haberiyle dava konusu olan Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Tadilatı ve Prekast Kaplama İşini 7 milyon TL'ye yapan ve Beykoz Belediyesi'nden değişik zamanlarda 55 milyon TL'lik ihale almasıyla gündeme gelen Abdullah Varan'ın sahibi olduğu Teknik Mühendislik İnşaat Taahhüt Enerji Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'nin kazandığı iddia edildi.

Beykoz Belediyesi'nin 24 Şubat 2020 günü, 2020/49494 kayıt numarası ile yapmış olduğu "Öğümce Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Yapım işi İhalesi" kapsamında 4373,88 M² inşaat alanına sahip çelik konstrüksiyon bina ve çevre düzenlemesi yapılacak.

11 firmanın teklif verdiği ihalenin, 6 milyon 950 Bin TL'lik teklifle 10. sırada teklifini veren firmada sonuçlandığı iddia edilirken, daha önce mahalle isminin yanlış yazıldığı gerekçesiyle iptal edilen ihaleyi de Abdullah Varan'ın sahibi olduğu firma kazanmıştı.

240 gün sürecek inşaat süreci, ilgili firma ile Beykoz Belediyesi arasında yapılacak sözleşmeden 5 gün sonra başlayacağı bildirildi.

İLGİLİ HABERLER: 

Beykoz'da Hayvan Barınağı ihalesi iptal edildi

Haber Merkezi

Kızılay Genel Başkanı'na Beykoz Adliyesi'nde red
Önceki Kızılay Genel Başkanı'na Beykoz Adliyesi'nde red
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz