Son Dakika

Beykoz'da dere ıslahı kaymakam ve muhtarın talebi

  • 0
  • 4149

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, Beykoz Kelebek Çiftliği'nde yapılan çalışmalarında ilçe Kaymakamlığının talebiyle gerçekleştirildiğini açıkladı.

Dost Beykoz'un "Beykoz’da yeni Gündem, İSKİ, Kelebek Çiftliği ve Nafiz Ünlü" başlığıyla okuyucularıyla paylaştığı konuya ilişkin, İSKİ bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, 4 Haziran 2021 tarihinde bazı basın yayın ve sosyal medya organlarında idare içerisinde görevli olan bir müdürün kendi işletmesi için kuruma ait iş makinelerini kullandığı iddialarına atıfta bulunularak, "Söz konusu iddialar üzerine, İdaremizce gerekli inceleme yapılmış ve aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir. Bahse konu bölgedeki boru çapının yetersizliği nedeniyle zaman zaman su taşkınları meydana gelmekteydi ve bu durum, bölge halkı tarafından da Kurumumuza iletilmekteydi." ifadeleri kullanıldı.

Basın yayın organlarına yazılı olarak yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Yine aynı konu ile ilgili hem Zerzavatçı Köyü Muhtarlığı'nın hem de Beykoz Kaymakamlığı'nın İdaremizden yazılı talebi olmuştur. İSKİ olarak, bahse konu başvurular değerlendirilmiş, pandemi dönemi de dikkate alınarak, taşkın riskini ortadan kaldırmak amacıyla mevcutta 0,78 metrekare olan boru alanı 5 katına çıkartılmıştır. Yapılan çalışmalar tümüyle bölge halkının refahı ve güvenliği içindir. Konunun Kurumumuz müdürüyle herhangi bir ilişkisi yoktur."

İLGİLİ HABER: Beykoz’da yeni Gündem, İSKİ, Kelebek Çiftliği ve Nafiz Ünlü

Haber Merkezi
İngiliz açık deniz savaş gemisi Beykoz açıklarında
Önceki İngiliz açık deniz savaş gemisi Beykoz açıklarında
Beykoz STK çalışma grupları
Sonraki Beykoz STK çalışma grupları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz