Beykoz’da yeni Gündem, İSKİ, Kelebek Çiftliği ve Nafiz Ünlü

  • 04.06.2021 11:21
  • Güncelleme: 04.06.2021 11:25
  • Okunma: 5251 kez
  • Yorum: 0
Beykoz CHP Teşkilatı’nın yakından tanıdığı isimlerden olan Doç. Dr. Nafiz Ünlü’nün eşi Çiğdem Ünlü’nün sahibi olduğu kelebek çiftliği Beykoz’da gündem oldu.
Beykoz’da yeni Gündem, İSKİ, Kelebek Çiftliği ve Nafiz Ünlü

Doç. Dr. Nafiz Ünlü, 2019 Yerel Seçimlerinde CHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı olmuştu. 2020 yılı Temmuz ayında İSKİ Bilgi Teknolojileri Şube Müdür Vekili olarak atanan Nafız Ünlü’nün eşine ait olan Kelebek Çiftliği’nde özel dere ıslahı yaptırdığı ortaya çıktı.

Ünlü’nün İSKİ’de müdür olduktan sonra bu ıslahı yaptırması ve İSKİ’nin araçlarını kullandığının iddia edilmesi tartışmalara neden olurken, çiftliğin içinden geçen dere, iş makineleriyle ıslah edilerek İSKİ'ye ait künklerin yerleştirildiği belirtildi.

İki farklı arsadan oluşan tesisteki dere yeraltına alınarak görselliği ortadan kaldırılırken, ıslahtan önce iki parça olarak gözüken alan tek parça görünüme kavuşturuldu.

Kişi başı 35 lira, aileler için en az 100 lira giriş ücreti alınan tesisin yeni düzenleme sonrasında ticari kapasitesi artırılırken, İSKİ'nin iş makinelerinin çıkardığı toprak ise arsanın tesviyesi için özel olarak kullanıldı. Derenin bulunduğu kısım iş makineleriyle kazılarak düzenlenirken, üstü de beton menfezlerle kapatılarak düzleştirildi.

Kazılan bölgeden çıkarılan toprak da, yoldan aşağı seviyede kalan arsaya dökülerek tesviyesi yapıldı. Zerzevatçı köyü içinde 1271 ve 1936 metrekare olmak üzere iki ayrı parselden oluşan arazi, dere kısmı yeraltına alınarak birleşik bir arsaya dönüştürüldü.

Yapılan bu düzenleme kamu malını kendi çıkarı için kullanmak olarak değerlendirilirken, toplum tarafından da tepkiyle karşılandı.

Haber Merkezi

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz