Aydın Düzgün Beykoz'daki başarısızlığına kılıf arıyor

  • Güncelleme: 05.04.2019 12:35
  • Okunma: 14191 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz'da AK Parti karşısında yaşadığı ağır hezimetin faturasını kesmek için arayışa girdi.
Aydın Düzgün Beykoz'daki başarısızlığına kılıf arıyor

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın, sandık seçim tutanaklarında 3 bin kusur oyun başka partilere yazıldığını iddia etmesi ve bunun Dost Beykoz'da haberleştirilmesi CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ü rahatsız etti.

Dost Beykoz'un, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'ın bu yöndeki ifadelerini ortalığı karıştırmak amacıyla yayınladığını söyleyen Aydın Düzgün'ün Beykoz'da yaşadığı ağır hezimeti ört bas etme çabasına girmesi tepki topladı.

Açıklamasında, Dost Beykoz'un böyle bir yayını olmamasına rağmen, İBB Başkanlık seçimiyle ilgili Beykoz’da Adalet ve Kalkınma Partisi'nin 3.300 oy arttırdıklarına dair yayın yapıldığı şeklinde yalan ifadeler kullanan Aydın Düzgün'ün, suçlu araması şaşkınlık yarattı.

AK Parti'nin yapmış olduğu itiraz sonucunda yapılan yeniden sayım işlemi sırasında, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne 150, Cumhuriyet Halk Partisi'ne 74 ilave oy çıktığını da ifade eden Düzgün, Dost Beykoz'da yayınlayan haberde de bu sonuçların aynen bu şekilde yayınlandığından habersiz açıklama yapması, "Aydın Düzgün bu açıklamayı hangi kafayla yaptı?" sorularını da beraberinde getirdi.

Aydın Düzgün, kafasındaki kurguları gerçek zannediyor

Aydın Düzgün açıklamasının devamında,  Dost Beykoz'un bu sonuçları iyi bilmesine, içinde olmasına rağmen çarpıtmaya çalıştığını iddia ederken,  "ne beklediklerini anlamış değiliz. Beykoz’umuz bütün partililer için söylüyorum ki ne bu gün nede bundan önce hiç sorun çıkmamış nadir bir ilçedir. Bu arkadaşlar niçin karıştırmak istiyorlar partilileri. Beykoz vatandaşlarını bir birleriyle karşı karşıya getirme çabalarını anlamış değiliz. Çıkarmak istedikleri kavgadan beklentilerinin ne olduğunu da anlamış değiliz belli ki bir yerlerden aldıkları ya da aldıklarını sandığımız direktifleri yerine getirme çabası içerisindeler." ifadelerine yer verdi.

Aydın Düzgün yaşadığı hezimeti görmezden geliyor

Aydın Düzgün'ün bu açıklamasını değerlendiren Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, CHP Beykoz İlçe Başkanı'nın açıklamasının tamamen bir suçluluk psikolojisi ile hazırlandığını, İBB Seçimleri'nin tartışmalarının gölgesine sığınan İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ün Beykoz'da 13 puan farkla kaybettiği seçim başarısızlığını örtbas etme çabasına girdiğini söyledi.

İYİ Parti İlçe Başkanı neyi işaret etmişti?

Dost Beykoz'un yayınlarıyla ortalığı karıştırmak istediğinin ifade edilmesinin tutulacak hiç bir tarafı olmadığını ve 18 yıldır Beykoz'da yayın yapan Dost Beykoz'un hiç bir dönemde böyle bir çabası olmadığını dile getiren Kader Gür, İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir'in, "Beykoz'da Seçimi AK Parti kazanırsa bunun müsebbibi CHP'dir" şeklindeki ifadelerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Aydın Düzgün'ün bu açıklamasından yola çıkılarak Dost Beykoz'a hakaret edilmesinin ahlaksızlık ve yardakçılık olduğunu da ifade eden Gür, "aslı astarı olmayan iddiaların, üstelik bir yerlerden direktif alınarak yapıldığını söylemek ise tek kelimeyle edepsizliktir" şeklinde konuştu.

"Bu yalan ve uydurma açıklamayı şiddetle kınıyorum"

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün'ün kendi başarısızlığını örtbas etmek için suçlu arama çabasına girmiş olduğunu açıkça gösteren açıklamasını şiddetle kınadıklarını söyleyen Kader Gür, Dost Beykoz'un, böyle uydurma ifadelere, aba altından sopa gösterme girişimlerine asla prim vermeyeceğini dile getirdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: CHP, Beykoz, Aydın Düzgün

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz